Раніше головна редакторка херсонського видання Кавун.City Євгенії Вірлич поскаржилася на "1+1". Вірлич вважає, що в епізоді про переселенку була "пряма та відверта дискримінація мешканців Півдня та Сходу України за ознакою мови, а також дискримінація жінок".

Детальніше Жарт про "с*ськ*довська" і висміювання жінок: як навколо "Кварталу 95" виник гучний скандал

Комісія з журналістської етики відреагувала на номер "Квараталу 95"

У заяві йдеться про те, що канали мають брати відповідальність за контент, який вони транслюють. Комісія вважає, що медіа повинні "проявляти особливу уважність до можливих проявів дискримінаційного гумору".

Гіперболізація мовних особливостей представниці окупованих регіонів видається надмірною та неприродною, досягаючи рівня "азірівки", що досить чітко має негативну конотацію в українському суспільстві та пов'язується з певним історичним періодом та постатями, діяльність яких призвела до війни, яка триває,
– відповіли у Комісії.

Відповідь Комісії з журналістської етики
Відповідь Комісії з журналістської етики / Скриншот з сайту

Комісія наголосила, що дискримінаційні висловлювання та мова ворожнечі є неприйнятними у гумористичних програмах. Водночас там не засудили "1+1" за номер про російськомовну переселенку зі Скадовська.

Вимоги професійної етики мають поширюватися й на розважальний контент, що створюється задля задоволення потреб медіаспоживачів,
– йдеться у заяві.

Також Комісія з журналістської етики рекомендувала медіа не розділяти українців на "ти" і "ви".

Не розділяти українців на "ми" і "вони", особливо в часи війни, сприяючи вкоріненню стереотипів, які розпалюють ворожнечу та формують упереджене негативне ставлення до певної групи людей,
– додали у заяві.

Що цьому передувало

  • У новорічному випуску "95 Квартал" зіграв сценку про українку, яка переїхала зі Скадовська на Закарпаття. У ньому російськомовна дівчина намагається розмовляти українською та неправильно вимовляє слова. Роль жительки Скадовська зіграла Ірина Гатун, а закарпатця – Юрій Великий.
  • Під час знайомства з мешканцем Закарпаття дівчина сказала, що вона "с*ськ*товська", маючи на увазі, що до повномасштабного вторгнення жила в Скадовську. Це курортне місто біля Чорного моря в Херсонській області.
  • Номер спричинив обурення в суспільстві. Наприклад, мер Скадовська Олександр Яковлєв розкритикував жарт "Кварталу 95" про "с*с*ки зі Скадовська". Він вважає, що "кварталівці" мають перепросити за такий жарт, тому що чимало жителів міста добре розуміють та говорять українською.
  • Згодом телеканал "1+1" оприлюднив вибачення за номер "Кварталу 95". У пресслужбі заявили, що епізод про переселенку видалять з ютубу студії.