Nemo (справжнє ім'я Немо Меттлер) перемогли, отримавши 591 бал від 37 професійних журі та глядачів з усього світу. Представники Швейцарії отримали 365 балів від професійного журі, в тому числі й 12 балів від України. Другу сходинку на конкурсі посів представник Хорватії Baby Lasagna, а бронзу отримали alona alona та Jerry Heil з України.

Напередодні другого півфіналу 24 Канал поспілкувався з артистами. Що відомо про Nemo, їхню конкурсну пісню та плани на творчу співпрацю з Jerry Heil – читайте в ексклюзивному інтерв'ю.

Цікаво Результати фіналу Євробачення-2024: хто потрапив у п'ятірку лідерів конкурсу

Nemo 24 роки, 9 з яких вони активно займаються музикою – не лише виконанням, але й написанням пісень для інших артистів. За їхніми словами, Євробачення ніколи не було головною метою життя, проте це трапилося у потрібний час.

Минулого року Nemo взяли участь у традиційному літньому таборі для авторів пісень та музикантів, де багато людей з різних країн працюють над музикою і в підсумку чи не щороку щось з цього табору потрапляє на наступний конкурс Євробачення.

Тоді компанію Nemo склала співачка Тея, яка в дуеті із Селеною представляла Австрію на Євробаченні 2023 у Ліверпулі з піснею Who the hell is Edgar?

У перший же день мені випала нагода працювати з Теєю. Тоді був такий діалог: "Чекай, ти ж тільки повернулася з Євробачення, для кого ми пишемо, якщо це пісня на конкурс?" А вона відповіла: "Так для тебе пишемо",
– пригадують Nemo.

Хоч Nemo і погодились, та все ж були переконані, що пісню пишуть комусь іншому і Тея пожартувала. Та через кілька днів з'явився трек, з яким пізніше Nemo вирушать у Мальме – The Code.

Nemo – The Code: дивіться відео

Після релізу пісні Nemo одразу опинилися в десятці фаворитів за версією букмекерів. Проте через кілька тижнів після першого виступу наживо Швейцарії почали пророкувати перемогу на Євробаченні-2024.

Nemo – The Code: дивіться відео виступу

Напередодні самого конкурсу букмекери віддавали перевагу представнику Хорватії, проте шанси Швейцарії на перемогу оцінювали високо – у понад 20%.

Проте бути фаворитом конкурсу складно. Однак Nemo не бентежилися з цього приводу.

Я не відчуваю зараз тиску, бо дуже багато хвилювань. Ми хотіли створити щось прекрасне і працюємо над цим. А ще хочеться просто отримати задоволення – це дуже важливо для мене. Мені здається, ми змогли це зробити, і це до біса круто й зворушливо,
– наголошують Nemo.

Nemo
Nemo на сцені Євробачення у Мальме / Фото EBU

Щодо причин того, чому ж фанатам Євробачення настільки сподобалася пісня The Code, Nemo відзначають, що головним у написанні будь-якої музики є справжність.

Я думаю, що все, що ти можеш робити як артист – слухати своє серце та писати про ті речі, які дійсно мають для тебе значення. Якщо ти пишеш про щось, що справді важливо для тебе, то це обов'язково відгукнеться й люди будуть зворушені. І я дякую всім за відгуки на мою пісню, за ту любов і емоції, це дуже приємно бачити,
– наголошують Nemo.

Nemo – The Code: дивіться відео виступу

Цього року найгостріше постало питання участі Ізраїлю на Євробаченні через війну на Близькому Сході. Чимало людей у Європі підтримують Палестину і засуджують дії Ізраїлю, тому вимагали дискваліфікації за прикладом Росії у 2022 році.

Серед тих, хто засудив участь Ізраїлю на цьогорічному конкурсі були й представники Ірландії, Норвегії, Сан-Марино, Португалії, Великої Британії, Данії, Литви, Фінляндії та Швейцарії – артисти опублікували спільну заяву.

Заява щодо Ізраїлю
Спільна заява учасників Євробачення щодо Ізраїлю / Фото з інстаграму Nemo

І хоч Ізраїль таки допущено до участі, Nemo переконані, що артисти не можуть мовчати, а люди не можуть вдавати, що у світі нічого не відбувається.

Я закликаю людей бути обізнаними про те, що відбувається (зокрема в Ізраїлі – 24 Канал), а не просто заплющувати очі та ігнорувати ті події. Просто пам'ятайте, що інформація – це сила. Тому не позбавляйте себе її,
– наголошують Nemo.

Nemo переконані, що Євробачення це величезна платформа, з якої можна доносити світові важливі речі. І у кожного артиста, який приїхав у Мальме, є свої переконання щодо того, що є важливим і що варто почути світові. Nemo кажуть, що їм важливо говорити про питання самоідентичності та прийняття себе, зокрема і на власному прикладі.

Nemo встигли подружитися з багатьма артистами цьогорічного Євробачення, зокрема і з представницями України – Jerry Heil та alyona alyona. Зокрема представники Швейцарії називають українську пісню Teresa&Maria однією зі своїх улюблених та навіть записали кавер на неї.

До теми alyona alyona та Jerry Heil представлять Україну на Євробаченні-2024: текст і переклад пісні

Зустріч Nemo з представницями України: дивіться відео

Також Nemo розмірковують про колаборацію з українськими артистками. Зокрема, зараз у Мальме Nemo та Jerry Heil готують сюрприз для фанатів.

Тут у готелі ми разом з Jerry почали писати пісню. Ми дуже подружилися і це справді весело. І, можливо, ми зараз справді працюємо над чимось спільним, проте я поки нічого не можу сказати,
– діляться Nemo.