До того ж нещодавно Линів повідомила, чому не може відмовитися від виступу з російською оперою. Вона пояснила, що, якби публічно звинуватила російських класиків у війні в Україні, твори яких виконуватиме, то їй довелося б звільнити посаду головного диригента. Цього артистка точно не бажає.
Цікаво Ексдружина Остапчука вперше розповіла про батька, який був пов'язаний із партією Медведчука
Що сказала Забужко про Линів
Письменниця вважає, що диригентка, якою всі пишалися, насправді не зробила ніякої визначної міжнародної кар'єри. До того ж Оксана охарактеризувала вчинки Линів, як "заробітчанство найманого працівника з диригентною паличкою". Водночас літературознавиця додала, що успішні люди – це ті, хто може обирати.
Ця малоапетитна історія з "Євгенієм Онєгіним" на русском язикє засвітила одну вкрай неприємну правду: ніякої визначної міжнародної кар'єри це "чудо з Бродів", яким ми так були пишалися, насправді не зробило. Бо справді успішні – це завжди ті, хто може вибирати. І, коли каже "ні", – перед ними вибачаються за те, що посміли образити. А коли "скачи, враже, як пан каже, на те він багатий", – то це звичайне заробітчанство найманого працівника, хоч із ганчіркою й пилососом, хоч із дириґентською паличкою. І нема чого тоді понти гнути, і так і треба чесно сказати – і не вішати народу, й так замотеличному за два роки війни, зайвої локшини на вуха,
– зазначила Забужко.
Що відомо про виступ Оксани Линів з російською оперою
- У 2025 році в Саксонській державній опері Дрездена Линів виступить з оперою Чайковського "Євгеній Онєгін". Своє рішення вона пояснила тим, що твори російських композиторів, як-от Чайковський, Прокоф'єв, Шостакович, Рахманінов, є "невід'ємною частиною і стандартним репертуаром симфонічних оркестрів та оперних театрів світу".
- Для Оксани отримати запрошення від одного з найкращих оркестрів Німеччини було дуже престижно. До того ж він заснований у 1548 році, що "піднімає його значущість" в очах диригентки.
- На обурення мережі її вчинком, Линів вирішила відреагувати захистом композитора Чайковського. Він, мовляв, мав українсько-французькі корені. Дід композитора був козаком і здобував освіту в Києво-Могилянській академії. Оксана також додала, що "під час війни варто не тільки формувати новий культурний контент, але й критично переглядати історію".
- Водночас оперу "Євгеній Онєгін" Оксана не вважає політичним твором. На її думку, це лірична поема про романтичні стосунки та почуття двох молодих людей.
- Ба більше, вона вважає, що "українцям зараз складно переосмислювати Чайковського". Однак, існує та "сіра зона культурної спадщини", яку світ знає як російську, але вона насправді українська. Висвітленням цього аспекту Линів і планує зайнятися.