Британська преса та Букінгемський палац не публікували новин про смерть Чарльза ІІІ. Скоріш за все, ця новина виявилася фейковою, пише Show 24.

До слова Без Кейт і Чарльза: королівська сім’я вийшла у світ у День Співдружності

Чарльз III живий: новини про смерть виявилися фейком

Телеграм-канали та преса вибухнули новинами про смерть короля Чарльза III. Що цікаво, найпершими плітки поширили саме російські "джерела".

Окрім того, у соцмережах почали писати про те, що на деяких урядових будівлях Сполученого Королівства приспущені прапори. Це роблять здебільшого у випадку жалоби. Тому з'явилися повідомлення з припущеннями про те, що помер король Чарльз III або навіть Кейт Міддлтон.

Опісля у мережі почали уточнювати, що заяв на жодних офіційних сторінках монаршої родини немає. Окрім того, мовчали усі британські ЗМІ, а також BBC. Саме у цьому виданні повинні опублікувати заяву про втрату.

Виявилося, що скриншот так званої заяви Букінгемського палацу був підробленим.


Фейкова заява про "смерть" Чарльза III / Фото з телеграм-каналів

Що відомо про стан здоров'я Чарльза ІІІ

  • Король Чарльз ІІІ 5 лютого повідомив про те, що у нього діагностували рак. Це сталося після операції з видалення доброякісної пухлини через збільшення простати. Тоді він на короткий час відійшов від обов'язків.
  • Монарх вирішив оголосити про діагноз, щоб уникнути спекуляцій та підтримати усіх тих, хто бореться з онкологічною хворобою. За словами прем'єр-міністра Ріші Сунака, рак у Чарльза III виявили на ранній стадії, що підвищує шанси його швидкого одужання.
  • На час хвороби король відійшов від багатьох обов'язків, передавши їх іншим членам монаршої сім'ї. Однак він продовжує інколи з'являтися на публіці та звертатися до країн Співдружності.