Аlyona Аlyona, яка разом з Jerry Heil представляла Україну на Євробаченні-2024, раніше розповідала про аполітичне пресування на конкурсі. Водночас дівчата багато комунікували щодо вигуку наприкінці виступу про підтримку нашої держави.

До слова Alyona alyona пояснила, чому Jerry Heil не повернулася в Україну після Євробачення-2024

За що довелося заплатити штраф

За словами реперки, з'явитися у футболках за написом Free Azovstal Defenders було дуже ризиковано. За правилами конкурсу, заборонялася будь-яка демонстрація політичних жестів.

Так, відбувалася перевірка одягу та навіть нігтів. Водночас Альона поділилася, що труднощі виникли ще на етапі друку напису на футболках.

Ми обдзвонили декілька поліграфій, частина з них не працювала, а інша – відмовлялася робити принт. Проте з однією поліграфією ми змогли домовитися після того, як ми п'ять разів подзвонили їм та слізно попросили допомогти. Перед входом у залу наша команда вдягла футболки під свої інші футболки та кофти і змогли пройти з ними у green room,
– зізналася виконавиця.

Українська делегація була впевнена, що під час повтору виступів усіх учасників, оператори почнуть показувати і команду теж. Попри ризик, у них все вийшло, втім, пізніше їм довелося заплатити штраф, оскільки вони порушили правила конкурсу.

Тому, коли до нас підійшла камера, наша команда швидко розкрилася і показали наш заклик на весь світ. Ми дуже ризикували, проте все вийшло. Відбилися просто фінансовим штрафом. Я неймовірно рада, що нам удалося нагадати світу про наших військовополонених,
– зазначила Альона.

Що відомо про заходи безпеки на конкурсі

  • Перед початком першого півфіналу конкурсу, який відбувся 7 травня, глядачі спостерігали декілька сотень поліцейських, які патрулювали у центрі міста Мальме.
  • Водночас люди бачили створені снайперські позиції прямо на дахах навколо Malmo Arena.
  • Місцевість біля концертного залу облаштували камерами спостереження. Ба більше, стало відомо, що правоохоронцям Мальме допомагали поліцейські з Норвегії, Данії та Швеції.
  • До того ж, щоб потрапити до Malmo Arena, глядачам вартувало пройти перевірку. Так, їм було заборонено приносити політичну символіку, зокрема палестинські прапори для перегляду шоу.