Show 24 зібрав усіх музикантів, що приїхали до Швеції. Представники 37 країн протягом тижня боротимуться за бажану перемогу.

Цікаво alyona alyona й Jerry Heil: що відомо про представниць України на Євробаченні-2024

Кіпр

Від країни на пісенний конкурс поїде 17-річна виконавиця Силія Капсіс із запальним треком Liar. Дівчина відома не лише своєю співочою кар'єрою, вона також продемонструвала акторські здібності в різних фільмах, включаючи короткометражну стрічку Pearly Gates та інші телевізійні проєкти на каналі Nickelodeon. До того ж Силія співпрацювала з відомими хореографами, такими як Twitch Boss, і отримала місце в престижній танцювальній компанії ImmaBeast в Лос-Анджелесі.

Silia Kapsis – Liar: дивіться відео онлайн

Сербія

У Мальме поїде 24-річна сербська виконавиця австрійського походження TEYA, яка відома своєю унікальною сумішшю попмузики та традиційних балканських елементів. На Євробаченні вона виступить із проникливою піснею RAMONDA.

TEYA DORA – RAMONDA: дивіться відео онлайн

Україна

Україну на Євробаченні представить дует артисток alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Реперка та співачка (яка раніше двічі пробувалась на Нацвідборі) вирішили об'єднатися для спільної перемоги. Їхня пісня Teresa & Maria написана українською та англійською та полягає в об'єднанні жінок; образах святих, які також були людьми.

До теми alyona alyona та Jerry Heil представлять Україну на Євробаченні-2024: текст і переклад пісні

alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria: дивіться відео онлайн

Польща

24-річна співачка LUNA представить свою країну з композицією The Tower ("Вежа"). Дівчина займається музикою з 18 років, захоплюється астрологією та Ніком Кейвом. Вежа у конкурсній пісні символізує негатив, з яким стикається людство. LUNA ж закликає повалити вежу та йти до самореалізації.

LUNA – The Tower: дивіться відео онлайн

Литва

Литву на пісенному конкурсі представить 26-річний Сільвестрас Белте. Він навчався у Лондоні, але повернувся на батьківщину, щоб створювати нові пісні. Його пісня Luktelk ("Зачекай") розповідає про застрягання людей у рутині, завданнях, які однакові щодня. Через це ми стаємо нещасливі й немов поринаємо в інших вимір або сон, але вкінці дня прокидаємося і танцюємо попри все.

Silvester Belt – Luktelk: дивіться відео онлайн

Хорватія

Хорватію на Євробаченні представить 28-річний Марко Пурішич, відомий як Baby Lasagna. Він почав грати на гітарі з 8 років, спершу належав до гурту Manntra, а у 2023 розпочав сольну кар'єру. Його трек Rim Tim Tagi Dim став фаворитом відбору: пісня жартівливо розповідає про еміграцію молодих хорватів у пошуках кращих можливостей.

Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim: дивіться відео онлайн

Ісландія

Від країни на пісенний конкурс поїде артистка Гера Бйорк з композицією Scared of Heights. У 2010 році вона вже представляла Ісландію на Євробаченні. Тоді співачка виступила з піснею Je Ne Sais Quoi й посіла 19 місце.

Hera Björk – Scared of Heights: дивіться відео онлайн

Ірландія

Bambie Thug представлять Ірландію на Євробаченні-2024. Знаменитість є небінарною особою, тому використовує займенники "вони, їх". Конкурсна пісня Doomsday Blue ("Синій судний день") розповідає про розбите серце, обман і біль нерозділеного кохання.

Bambie Thug – Doomsday Blue: дивіться відео онлайн

Словенія

Raiven – 27-річна співачка, яка на пісенному конкурсі презентує пісню Veronika. Вона навчалася музики з чотирьох років і вже тричі подавала заявку на нацвідбір. Її композиція звучатиме словенською, це темна та містична поп-пісня. На неї співачку надихнула графиня Веронікою, яка була першою жінкою, засудженою за чаклунство у Словенії.

Raiven – Veronika: дивіться відео онлайн

Фінляндія

Цю країну на Євробаченні-2024 представить епатажний гурт Windows95Man з піснею No Rules. Головний меседж треку: люди мають не боятися правил та повинні показувати свою істинну особистість.На думку музикантів, кожному варто лишатися собою та отримувати задоволення від життя.

Windows95Man – No Rules: дивіться відео онлайн

Азербайджан

FAHREE, виконавець з юридичною освітою, представлятиме країну на пісенному конкурсі в Мальме. На сцені до співака приєднається Ількін Довлатов, експерт з традиційного азербайджанського жанру мугам. Разом вони виконають пісню Özünlə Apar.

FAHREE feat. Ilkin Dovlatov – Özünlə Apar: дивіться відео онлайн

Австралія

Від країни у Швейцарію поїде дует Electric Fields. До нього входить виконавиця Захарія Філдінга та клавішник Майкл Росса.

Цікаво, що конкурсний трек музикантів One Milkali містить елементи Yankunytjatjara, мови австралійських аборигенів. До того ж відомо, що Electric Fields буде першим дуетом, який представлятиме Австралію на Євробаченні.

Electric Fields – One Milkali (One Blood): дивіться відео онлайн

Люксембург

Талі Голергант, яка представляється лише як Талі, поїде на музичний конкурс з піснею Fighter ("Борець"). Це перша учасниця від Люксембургу з 1992 року після повернення країни на Євробачення. У пісні співачка через свій досвід розповідає про людські страждання та відторгнення.

Tali – Fighter: дивіться відео онлайн

Португалія

Країну на пісенному конкурсі з піснею Grito представить iolanda. Співачка поєднує у своїй музиці жанри поп та R&B з португальськими та іберійськими мотивами.

iolanda – Grito: дивіться відео онлайн

Молдова

На Євробаченні-2024 Молдову представить співачка Наталія Барбу, відома у своїй країні як талановита скрипалька. Вона вже представляла Молдову у 2007, але повернеться на конкурс знову з піснею In the Middle ("Посередині"). Трек закликає прислухатися до свого серця й не боятися труднощів.

Natalia Barbu – In The Middle: дивіться відео онлайн

Мальта

З Мальти на пісенний конкурс поїде 25-річна співачка Сара Боннічі з піснею Loop. Артистка обрала доволі відвертий образ та композицію, що розповідає про симпатію та потяг між чоловіком і жінкою.

Sarah Bonnici – Loop: дивіться відео онлайн

Чехія

Чехію представить 24-річна співачка Aiko з піснею Pedestal. Артистка народилась в Росії, але згодом її сім'я переїхала до Чехії. Вона є першою чеською співачкою, яка світилась на екранах Таймс-Сквер, і першою жінкою, яка взяла участь у Spotify Equal. Її пісня Pedestal про любов до себе, розвиток та розширення можливостей. У треку співачка закликає ставити себе на перше місце та позбуватись токсичних стосунків.

Aiko – Pedestal: дивіться відео онлайн

Албанія

37-річна співачка Беса поїде на Євробачення з Албанії. Вона брала участь у багатьох музичних конкурсах, а ще пробувалась у нацвідборі в Румунії 15 років тому. Її пісня Zemrën n'dorë ("Рука в серці") - це емоційна балада, що відображає хвилі та контраст людських почуттів.

Besa Kokëdhima – Zemrën n'dorë: дивіться відео онлайн

Греція

На сцені від країни виступить Маріна Сатті. Вона заспіває трек ZARI. Ця співачка відома поєднанням традиційних грецьких, арабських та балканських мотивів у своїй творчості. Співпрацюючи з Боббі Макферріном, Маріна стала співзасновницею вокального акапельного гурту The Singing Tribe. До того ж у 2016 році вона заснувала Fonés ("Голоси"), жіночий акапельний гурт, що спеціалізується на виконанні традиційних багатоголосих пісень. Це ще не все. Виконавиця також виступала з Європейським джазовим оркестром Європейської мовної спілки та World Jazz Nonet.

Marina Satti – ZARI: дивіться відео онлайн

Швейцарія

Країну на Євробаченні представить гурт Nemo з треком The Code. У своїй музиці колектив звертається до таких важливих тем, як гендерна ідентичність, психічне здоров'я та пошук свого місця в суспільстві.

Nemo – The Code: дивіться відео онлайн

Данія

26-річна Saba починала розвиватися як модель та бізнесвумен, тоді як її сестра-близнючка була співачкою та акторкою. Якось Сабі довелося замінити сестру на мюзиклі – так вона дебютувала як артистка. У пісні для Євробачення Sand співачка використовує метафору піску як символу чогось крихкого, тимчасового, але романтичного.

Saba – Sand: дивіться відео онлайн

Австрія

Цьогоріч від країни поїде Kaleen з піснею We Will Rave. Її досвід включає роботу як креативної директорки дитячого пісенного конкурсу Євробачення у 2021 році для Іспанії та Болгарії, а також виконання ролі креативного директора для Іспанії та режисера всього шоу у 2022 році.

Kaleen – We Will Rave: дивіться відео онлайн

Естонія

Дует виконавців 5miinust та Puuluup представлять на Євробаченні пісню "(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi". Трек натхненний подорожжю, яку здійснили артисти. Вона підіймає тему вживання наркотичних речовин, соціальних норм та самоідентифікації.

5miinust та Puuluup – (Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi: дивіться відео онлайн

Норвегія

Норвегію на музичному конкурсі представить гурт Gåte, стилем якого є прогресивний фолк-рок. Їхня пісня Ulveham ("Людина-вовк") – перша композиція на Євробаченні, що звучатиме норвезькою. Це інтерпретація середньовічної балади з доданням зміненої лірики та особливих електронних ритмів.

Gåte – Ulveham: дивіться відео онлайн

Латвія

Латвію на Євробаченні представлятиме 39-річний Артрур Шинигирейс, відомий як Dons. Він співав з 16 років, але вирішив навчатись кулінарії. Та згодом повернувся до творчості. Конкурсний трек Hollow описує відчуття, як внутрішня невпевненість тримає людину в заручниках і не дозволяє жити на повну.

Dons – Hollow: дивіться відео онлайн

Вірменія

Гурт LADANIVA на Євробачення відправиться з енергійною піснею Jako. До колективу входить вірменська вокалістка Джаклін Багдасарян та французький мультиінструменталіст Луї Томас. Їхній тандем виник ще у 2019 році, а набув популярності через рік завдяки треку Vay Aman.

LADANIVA – Jako: дивіться відео онлайн

Сан-Марино

Іспанський рок-гурт Megara представить на Євробаченні-2024 Сан-Марино, хоч спершу вони хотіли брати участь у відборі в Іспанії. Конкурсна пісня "11:11" розповідає про досвід гурту, якому доводилось відбиватися від недоброзичливців. Та їх підтримувала любов прихильників.

Megara – "11:11": дивіться відео онлайн

Грузія

Від країни на конкурс відправиться Нуци Бузаладзе. Вона здобула чимало титулів, серед яких – перемога в декількох конкурсах. Зокрема, у 2023 році виконавиця увійшла до дванадцятки найкращих на шоу American Idol, продемонструвавши свій талант у дуеті з поп-зіркою Кайлі Міноуг. У Мальме співачка виконає трек Firefighter.

Nutsa Buzaladze – Firefighter: дивіться відео онлайн

Ізраїль

Еден Голан лише з третьої спроби допустили до участі в пісенному конкурсі через політичний підтекст у її треках. У травні в Мальме вона поїде з піснею Hurricane. Зауважимо, що виконавця 13 років прожила у Москві, де активно будувала кар'єру та не засудила війни в Україні.

Eden Golan – Hurricane: дивіться відео онлайн

Нідерланди

Нідерлани на конкурсі представить співак Йост Кляйн, що отримав визнання за унікальне поєднання мейнстрім-поп, "веселого" хардкору та поп-панку. Він на Євробаченні заспіває танцювальний трек Europapa.

Joost Klein – Europapa: дивіться відео онлайн

Бельгія

33-річний музикант Mustii відомий не тільки як представник Бельгії, але й автор пісень, письменник та актор. Він зіграв у кількох фільмах та серіалах, а у 2014 став писати пісні. Його пісня Before the Party's Over знаменує новий музичний стиль, адже артист хоче показати справжнього себе.

Mustii – Before the Party's Over: дивіться відео онлайн

Іспанія

Від Іспанії цього року на пісенний конкурс поїде гурт Nebulossa, який створює музику у стилі 80-х. Їхня пісня для конкурсу називається Zorra – це слово можна перекласти як "лисиця". Це також синонім образливого слова на адресу жінок, тому пісня обурила католицьку церкву. Але представники гурту наголошують навпаки, що пісня створена на захист жінок.

Nebulossa – Zorra: дивіться відео онлайн

Швеція

Країна оголосила, що брати-близнюки Маркус і Мартінус представлятимуть її на цьогорічному пісенному конкурсі. Дует виконає пісню Unforgettable, яку написав відомий шведський автор пісень і продюсер Пол Джиммі Торнфельдт.

Marcus & Martinus – Unforgettable: дивіться відео онлайн

Італія

Вперше за 8 років Італію представить жінка – Анджеліна Манго. Вона займається музикою з дитинства, а у 2020 розпочала сольну кар'єру. Пісня La noia ("Нудьга") свіжа та безтурботна з зі середземноморським стилем. Нудьгу співачка описала не як негативне явище, а як спосіб відкрити себе.

Angelina Mango – La noia: дивіться відео онлайн

Франція

Виконавець Slimane розпочав свій музичний шлях з виступів у фортепіанних барах паризького району. Після перемоги на шоу "Голос країни" у 2016 році він пережив значний сплеск популярності і тепер артист представлятиме свою країну на Євробачення з піснею Mon Amour.

Slimane – Mon Amour: дивіться відео онлайн

Велика Британія

Від країни на конкурс відправиться Олівер Александер Торнтон. Він прославився як соліст гурту Years & Years та завдяки ролі в драматичному серіалі "Це гріх". Водночас вже скоро виконавець виступить на сцені Євробачення з піснею Dizzy.

Olly Alexander – Dizzy: дивіться відео онлайн

Німеччина

28-річний співак Ісаак поїде на Євробачення з Німеччини. Він починав як вуличний музикант, згодом створив свій гурт. Його трек Always on the Run – це потужний звук з ліричними фрагментами.

Isaak – Always on the Run: дивіться відео онлайн