Ідея сукні виникла на основі твору відомої поетеси Лесі Українки та мультфільму "Мавка", який став найбільш касовим в українському кінематографі.

До теми Сусідка говорить українською: "Міс Україна" Софія Шамія показала своїх суперниць на "Міс Світу"

Українка показала костюм на "Міс Світу 2023"

Вбрання для престижного конкурсу розробляв харківський бренд MYVO, яким керує дизайнерка Анна Чирва. Його створювали близько двох місяців: процес ускладнювали постійні обстріли Харкова росіянами.

Майстерня, в якій народжувався костюм, неодноразово зазнавала ушкоджень. Але попри намагання ворога нас зламати, наші дизайнери черговий раз довели, що українці – непереможні,
– йдеться у описі.

Софія презентувала красиву сукню насиченого зеленого кольору із масивною квіткою папороті позаду яскраво-жовтого відтінку. На голову Шамія одягла великий вінок також у жовтому кольорі. Кожен листок шили окремо та пошарово кріпили на сукню. Майстри використали складні техніки та матеріали різних фактур, аби відтворити "ефект сяйва".

Перлиною образу є кінетичні квіти, технологія для яких була розроблена нашим інженером спеціально для образу "Лісова пісня". Вони розкриваються та закриваються (ховаються) при певних рухах моделі,
– написали організатори.

Саме таким вбранням вирішили презентувати Україну, щоб у світі звернули увагу на екологічну катастрофу в нашій країні. Адже Росія кожного дня бомбить населені пункти, завдаючи непоправної шкоди довкіллю.

Сьогодні українська природа є мовчазною жертвою війни. Спалені промислові об'єкти та ліси, отруєне повітря та водні ресурси, забруднені мінами та снарядами ґрунти, масова загибель тварин та рослин,
– зазначили організатори.

Українка показала ролик для "Міс Світу 2023"

У відео Софія закликала світову спільноту пам'яти, що в Україні триває кривава війна, розпочата Росією. ДІвчина нагадала про жахливі руйнування окупантом населених пунктів та втрату українцями своїх домівок.

Також у ролику Шамія розповіла, що організовує заняття для дітей та їх мам з арттерапії. Адже вона дуже любить малювати. Софія навіть здобула статус волонтера, для повноцінної роботи з людьми.