Міністерство закордонних справ працює над тим, щоб міжнародні партнери припиняли співпрацю з будь-якими культурними представниками Росії. Так вдалося скасувати черговий концерт росіянки у Словенії.

До слова Зібрали чималу суму: боєць ЗСУ Артур Дронь читав вірші й прозу на благодійному вечорі у Львові

Російська прима-балерина Світлана Захарова планувала виступити з проєктом "Моданс" у Словенії в рамках Люблянського фестивалю, але концерт скасували.

Це відбулося завдяки тому, що Посольство України в Словенії комплексно попрацювали з представниками словенських державних установ. Скасуванню виступу також посприяла українська громада.

Російська культура – культура агресії, терору, експансії та пропаганди. Дякуємо нашим партнерам за недопущення поширення російського так званого "великого мистецтва" на світових сценах та майданчиках,
– мовиться у заяві МЗС.


Концерт Захарової скасували / Фото з телеграму МЗС України

Світлана Захарова: що про неї відомо

  • Прима-балерина має українське коріння. Вона народилася в Луцьку та навчалась у Київському хореографічному училищі. Але згодом взяла участь у конкурсі в Санкт-Петербурзі, а згодом долучилась до Маріїнського театру. З 2003 року працювала у Большому театрі.
  • Світлана Захарова не була поза політикою: у 2007 році вона стала депутаткою Державної Думи та членкинею партії "Єдина Росія". У 2014 вона відкрито підтримала російське вторгнення в Україну, підписавши листа на підтримку політики диктатора Путіна щодо збройної агресії в Україні.
  • За антиукраїнську діяльність Світлана Захарова з січня 2023 року перебуває під санкціями РНБО.