Кулінар висловив стурбованість нормалізацією принизливих жартів про військових. Він вважає, що фрази на кшталт "ха-ха, я ухилянт" і "нехай хтось інший воює" є демотивуючими для військовослужбовців Збройних сил.

Не пропустіть Санта Дімопулос відверто зізналася, чи намагалася повернути чоловіка після розлучення

Що бентежить Ектора-Хіменеса Браво

Шеф-кухар вважає, що усе, що зараз відбувається у медійному просторі України — жах. Його дивує те, що стало не соромно насміхатись над військовими.

Я маю на увазі те, чому стало не соромно насміхатись. Чому люди собі це дозволяють?... Ми втратили багато героїв, у нас багато поранених. Це горе. Кінець кінцем, не хочете воювати – допомагайте. Не хочете допомагати? Краще мовчіть. Не демотивуйте військових своєю дурнею,
– підкреслив кулінар.

Він додав, що боятись воювати не соромно, соромно насміхатись з цього.

Що відомо про новий закон про мобілізацію

Він набув чинності 18 травня та спрямований на посилення мобілізаційних заходів на тлі російсько-української війни. Ключові зміни, передбачені законом:

  • Усі військовозобов'язані повинні оновити свої дані в територіальних центрах комплектування (ТЦК) або через онлайн-сервіс.
  • Призовний вік в Україні знижується з 27 до 25 років.
  • Врегульовано питання бронювання працівників для компаній та роботодавців.
  • Військовозобов'язані мають носити із собою військово-облікові документи (військові квитки, посвідчення) та пред'являти їх на вимогу поліції та ТЦК.
  • Водночас повістки можуть вручати не лише працівники територіальних центрів комплектування, а й представники СБУ, розвідки, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, навчальних закладів та управителі багатоквартирних будинків.
  • Окрім того, з 1 вересня 2025 року в Україні запровадять базовий військовий вишкіл для всіх призовників віком до 24 років, який буде включений до навчальних планів вишів. Для жінок ця підготовка є добровільною.
  • Водночас у новому законі не прописані питання демобілізації та термінів служби. Вони мають бути врегульовані окремим законопроєктом.