Андрій Данилко, Сергій Танчинець та Джамала поставили хлопцям максимальних 11 балів. Утім, музикантам не вдалося перемогти на Нацвідборі, бо глядачі оцінили їх у 8 балів. Як з'явився цей колектив і чому музиканти вирішили взять участь у відборі на міжнародний пісенний конкурс – розповість 24 Канал.

Актуально Alyona Alyona та Jerry Heil перемогли у фіналі Нацвідбору на Євробачення-2024

Історія виникнення та становлення гурту

Даніїл і Валентин Лещинські – брати: вони закінчили музичну школу за класом віолончелі. Згодом хлопці опанували ще клавіші та гітару. Сам музичний колектив створили в 2015 році в Києві. Спершу до нього входив також друг Лещинських – Женя Шевченко. Утім, згодом його замінив барабанщик Федір Ходаков.

Вже через 2 роки у світ вийшов перший міні-альбом Ziferblat – "Кіносеанс". Його особливість у тому, що там поєднали традиційний рок і театралізовану музику. Тоді чимало музичних видань позитивно оцінили перші композиції виконавців.

Музиканти навіть відправилися у перший тур українськими містами, виконуючи пісні з дебютного альбому. Хлопців також можна було почути на фестивалях "Бандерштат", "Файне Місто", "Гайда Фест". Цікаво, що у 2018 році колектив переміг на фестивалі "Тарас Бульба": здобув гран-прі для молодих гуртів.

У 2019 році Ziferblat презентував пісню "Вночі". З цією композицією музиканти вирішили спробувати свої сили у співочому шоу "X-Фактор". Аудиторія дуже тепло відреагувала на музикантів. Судді сказали їм три "так", відмовив лише Ігор Кондратюк. Утім, далеко хлопці не пройшли.

Згодом артисти випустили кліп на трек "Земля", який оцінили українські глядачі. А також вийшли такі пісні, як "Для чого ти прийшла" та "Диско-Фанко Терапія". Ці та інші композиції увійшли до альбому "Перетворення". Як розповідали учасники гурту, з цього альбому можна побачити перехід музикантів з підліткового віку в доросле життя.

У 2023 році Ziferblat переміг в премії "Музвар" у номінації "Найкращі нові імена альтернативної музики".

Про участь у Нацвідборі на Євробачення

У жовтні 2022 року Ziferblat опинився у лонг-листі Національного відбору на Євробаченні. Однак, хлопцям не вдалося потрапити до числа фіналістів.

Згодом з'ясувалося, що музикантам запропонували взяти участь у Нацвідборі, але це не було їхньою власною ідеєю: "Нас попросили подати заявку. Думаю, про це вже можна говорити. Пісня, яку ми подали, хіба що за таймінгом їм підходила. Якби ми подали пісню "Для чого ти прийшла" – може щось і вийшло б. Але ми цю пісню вже виконували на концертах", – розповідав учасник гурту Валентин.

У 2023 році учасники знову вирішили спробувати себе в Нацвідборі конкурсу. Цього разу музиканти увійшли до десятки фіналістів з треком Place I Call Home. За словами хлопців, вони присвячують цю композицію українцям, які перебувають поза батьківщиною, однак, дуже сумують.

Втрата дому – це дуже важко. Але втрата дому – не означає втрату ідентичності. Ми хочемо звернути увагу на те, що дійсно відчувають люди, які не за власним бажанням вимушені перебувати далеко від рідного дому,
– розповіли музиканти.

Пісня Ziferblat – Place I Call Home: дивіться відео онлайн

Реакція публіки на пісню Ziferblat

Користувачі мережі позитивно оцінили композицію гурту – Place I Call Home. Вони вважають, що це щось нове та цікаве. А також – побажали артистам й надалі розвивати свою музику та радувати слухачів.

  • "Прослухала до вас вже десь 7 фіналістів і майже всіх вимикала, не дослухавши. Ви єдині зачепили! Дуже якісна робота – класна пісня й класна англійська мова! Можливо, ця пісня для Євробачення занадто спокійна, але ви – великі молодці! Не зупиняйтесь!".
  • "Ця пісня неначе бальзам на душу. Ностальгічно й водночас солодко. Музика та вокал чудові, це прям хороша музика, яка може звучати на світовому рівні. Дуже вишукано".
  • "Я не знаю, як коректно пояснити свої відчуття після прослуховування. Але мені просто хочеться увімкнути цю пісню під час довгої нічної поїздки й просто забутись, дивлячись у вікно. Чудова пісня, яка викликає особисто у мене як сум, так і теплі відчуття".
  • "Ви – мої фаворити, і не тільки в контесті цьогорічного конкурсу! Я втомилась від пафосу, перенасиченого фольком та від репу. Перемоги!".
  • "Чую вас вперше, не знаю щодо перемоги на Нацвідборі, але дякую, що мала змогу вас почути. Ваша музика просто поза конкурсом. Ви – вже світовий рівень хлопці. Навіть без Євробачення".

Виступ Ziferblat у фіналі Нацвідбору-2024

Хлопці ніжно та проникливо виконали свою конкурсну пісню – Place I Call Home. Вони описали всю тугу та смуток українців, які перебувають далеко від дому. З декорацій у них були – 4 білих бруски, що нагадували стіну помешкання. Саме вони створювали асоціацію з рідним домом. Щодо образів, то учасники гурту були одягнені в чорні костюми з акуратними білими вкрапленнями.

Журі Нацвідбору позитивно відгукнулися на виступ хлопців. Наприклад, Джамала сказала, що таких музикантів не вистачало на українській сцені. Однак, вона дала деякі поради, як номер можна було зробити кращим.

Те, що я вас бачу на цьому Нацвідборі – це здобуток. Зізнаюсь, що це одна з найулюбленіших пісень, яка звучала в аудіоформаті. Але для тебе, Данило, було важко підійматись на сходи, потім опускатись. Тому цей момент варто було прибрати з номеру,
– зауважила вона.

Андрій Данилко сказав, що дуже добре пам'ятає співаків ще з вокального шоу X-фактор. Артист відзначив унікальність Ziferblat як виконавців. Також Андрій пригадав, як хлопці поділились йому, що хочуть самостійно створювати тренди.

Сергій Танчинець зізнався, що дуже багато разів слухав композицію Place I Call Home. Він підкреслив, що цей трек – один з найкращих у Нацвідборі-2024. Він подякував артистам, що спробували свої сили у конкурсі. Танчинець побажав музикантам подальшого розвитку та щоб їх почули не лише в Україні, а й за її межами.

Виступ Ziferblat – Place I Call Home: дивіться відео онлайн