Віктор Андрієнко народився в Запоріжжі, пише 24 Канал. Він мріяв про акторство з дитинства, але за порадою батьків вступив у кулінарне училище та планував стати кондитером.

Цікаво Зірка "Довгоносиків" та народна артистка: як зараз живе Тамара Яценко

Пізніше Віктор таки вступив у театральний інститут, після чого почав розвивати свою акторську кар'єру. Спершу він працював у кіно як каскадер, пізніше як актор. Андрієнко знявся у понад 100 фільмах і серіалах. У 90-х актор пробував себе у ситуативній комедії та у співпраці з колегами створив "Шоу довгоносиків", яке принесло чималу популярність.


Віктор Андрієнко у "Довгоносиках" / Фото з фейсбуку

Чималий внесок Віктор Андрієнко зробив в озвучування фільмів та серіалів. Саме його голос чують фанати "Гаррі Поттера", коли на екрані з'являється ельф-домовик Добі. Акторові часто доводилось озвучувати одразу кількох персонажів, вміло змінюючи тембр і ритміку.

Віктор Андрієнко не приховує, що працював у Росії до 2014 року. Зокрема, був актором у шоу "Велика різниця". Та попри можливість залишитися там, він цього не зробив.

Я не скажу, що дуже багато там знімався – 6 років, до 2012. Було багато можливостей, щоб залишитися там, але бажання не було. Мені всі казали, що я дурний. Але я приїжджав, знімався і повертався додому, в Україну,
– розповідав артист.

У 2018 році Віктор Андрієнко підтримував Олега Сенцова, який тоді був незаконно ув'язнений Кремлем та оголосив голодування. Актор закликав українців долучатися, щоб показати, що Сенцов не залишився сам.


Віктор Андрієнко / Фото з Вікіпедії

Як Віктор Андрієнко живе під час війни

У лютому 2022 року Віктор Андрієнко готувався знімати кіноказку "Легенди Чарівнолісся" (він є одним з авторів однойменної книжки). Та його плани трохи змінилися. Та попри все, 64-річний актор та його сім'я залишилися в Україні.

У мене було багато пропозицій з Америки й Чехії. Я був вражений, що ці люди подзвонили. А ті, від кого чекав підтримки, лише казали матюки й те, які ми падлюки. Я одразу повикреслював із життя цих людей. Дружина з сином теж тут, ніхто не поїхав. Я знав, що це нескоро припиниться. Такі речі швидко не припиняються,
– зізнавався Андрієнко.

Актор вирішив зосередити свою увагу на роботі з дітьми, яку вважає дуже важливою зараз. Це не тільки зйомки казок, але й підтримка малюків наживо – він неодноразово їздив містами України та спілкувався з дітьми, дарував свої книги.

Віктор Андрієнко розповідав, що відчував щось подібне після втрати батька, коли йому потрібно було жартувати й валяти дурня у шоу, а потім їхати на похорон. Тому він знає, як рятуватися у критичні моменти.

Всі, і діти також, хочуть відпочити від війни. Війну вони в онлайні бачать. Тому, як на мене, треба робити добрі фільми, що не тільки сприятимуть психологічній реабілітації, а надихатимуть, даватимуть віру в майбутнє і мету у житті,
– підкреслює артист.


Віктор Андрієнко на зустрічі з дітьми / Фото з особистого архіву Віктора Андрієнка для kp.ua

Віктор Андрієнко зараз гастролює з виставами, в Україні та за кордоном. Також він знявся у багатосерійному скетчкомі "Зв'язок".