Такий цинізм росіян став черговим потрясінням для більшості українців. Редакція Show 24 проаналізували реакції українських інфлюенсерів на цю трагічну подію.

До теми Після ракетного обстрілу "Охматдиту": "Океан Ельзи" задонатив 100 тисяч на допомогу лікарні

Результати показали неоднозначну картину: значна частина блогерів активно долучилася до поширення інформації про збір коштів та підтримку "Охматдиту" й інших постраждалих, деякі інста-зірки продовжили публікувати звичайний контент, не згадуючи про трагічні події, а частина популярних блогерів поширювала мову ворожнечі. Серед інфлюенсерів, які промовчали на тлі масованого ракетного обстрілу України, є популярні лідери думок.

Ця ситуація вчергове порушує важливі питання про соціальну відповідальність блогерів, а також про роль соціальних мереж у формуванні суспільної свідомості під час війни. У період, коли країна переживає складні випробування, роль кожного громадянина, особливо тих, хто має значний вплив на громадську думку, стає надзвичайно важливою. На жаль, деякі великі інфлюенсери не усвідомлюють цього. Наприклад, ніяких сторіс чи дописів про ракетний обстріл, чи інформації про збори на відновлення лікарень не опублікувала Тетяна Пренткович, яка має один мільйон підписників.

Зауважимо, що Таня Пренткович, її чоловік та діти на тлі свого резонансного відпочинку на Мальдівах переїхали за кордон. Вони стверджують, що їм почали погрожувати, тож через побоювання за безпеку своєї сім'ї прийняли рішення про переїзд.

Це історія не про "покинути Україну", а "залишитися на деякий час за кордоном". Я не вважаю себе зрадником. І не вважаю, що люди, які поки що не повертаються в Україну, є такими,
– розповів у нещодавньому своєму інтерв'ю-виправданні Андрій Гонковський.

Так, пара, що задля своєї безпеки та безпеки своїх дітей виїхала з України, мовчить про вбивства росіянами інших українців. Зауважимо, що у пари не було закликів до мітингів за кордоном, де українці виходять, щоб вкотре нагадати світові про воєнні злочини Росії. На час написання матеріалу, а це 9 липня близько 15:00, лише в Андрія була сторіс з посиланням на один зі зборів. Однак жодного засудження тощо.

Редакція Show 24 помилково віднесла Дмитра Варварука до числа тих, хто нічого не постив про обстріл "Охматдиту". На момент написання матеріалу всі відповідні сторіс вже зникли зі сторінки Дмитра, через людський фактор ми припустилися помилки.

Хто з українських блогерів промовчав про масовану ракетну атаку росіян / Скриншоти з інстаграму

Зауважимо! Скриншоти зроблені на момент написання матеріалу – 9 липня близько 15:00

Більшість вищезазначених блогерів та блогерок є чиїмись кумирами, їхні сторіс щоденно переглядають тисячі, а то й сотні тисяч людей. Після перегляду рекомендації про круту помаду від улюбленого блогера хтось піде й придбає її собі, так само після перегляду сторіс улюбленого блогера із закликом про донат хтось теж піде й задонатить. Навіть невелика пожертва від кожного підписника могла б суттєво допомогти у придбанні необхідних медичних засобів чи, наприклад, амуніції для військових, яка є критично необхідною сьогодні, через те, що Росія напала на Україну, а російські військові щодня вбивають невинних українців. Саме тому реакції блогерів на подібні злочини, щоденні заклики донатити та на власному прикладі показувати, чому це важливо – одне з того, що наближає нас до перемоги.