Танцівник Клеман Гійом на своїй особистій сторінці позначає себе як випускник академії балету в Нідерландах та колишній соліст Columbia Classical і Brussels International Ballet. Окрім того, він називає себе артистом, що виступає з балетом Національної опери України, пише 24 Канал.

До слова Збитки через шахраїв та чутки про розлучення: як зараз живе чоловік Кухар Олександр Стоянов

Танцівник хвалився можливістю потрапити в Росію

Навесні 2022 року француз Клеман Гійом виступав у Росії, зокрема, взяв участь у конкурсі артистів балету. Він проходив у країні-терористці, місті Пермі.

У квітні він дав інтерв'ю одному з пропагандистських видань та заявив, що "мріяв потрапити в Росію на конкурс". Він не приховував, що добратися туди було непросто, але залишився "задоволений". Оскільки вважає, що цей конкурс дуже престижний.

Впевнений, що найкращі танцівники – росіяни. Танцювати перед знаменитими артистами – щастя та везіння. Ніяких страхів не відчував, я – артист балету та мріяв потрапити в Росію на конкурс – ця головна ціль мене вела,
– видавав артист.

Тепер цей артист виступає у Києві

Зараз Клеман Гійом виступає з балетом Національної опери України. Наприклад, 26 січня він брав участь у постановці "Сифільда".


Любитель Росії виступає в Києві / Скриншот з сайту

Клеман Гійом на сайті Нацопери описується як "запрошений митець". Жодної інформації про нього немає. Відомо, що ще з листопада танцівник бере участь у виставах в Україні.

Українці обурені

Письменник та перекладач Євген Лір звернув увагу на цю ситуацію у твітері.

Щось я перестав розуміти. Національна опера України ставить лібрето за участі тіпа, який у травні 2022 їздив в Росію? І розповідає, яка прекрасна і чудесна російська культура? І все це у Києві? – підкреслив Лір.

З ним погодилися інші користувачі. Дехто припускає, що Гійом просто шукав спосіб пропіарити себе, але це не знімає провити з Нацопери.

  • "Нах*р з пляжу";
  • "Це повний треш. Вони його мінімум в три спектаклі запхали в найближчі два тижні. І це при тому, що їх співробітники на фронті, а одного Росія взагалі убила";
  • "Судячи з гугл-пошуку, цей юний пан тупо шукав куди йому вписатися, бо у танцювальному світі він майже не відомий. Підозрюю, це не свідома проросійська позиція, а про**б. Що не знімає питання з НОУ, куди вони дивилися, коли його наймали";
  • "Оце ми звісно "круті", сербський актор з рос громадянством – кенселимо, але якщо француз – йой, най буде? Це **баний стид.";
  • "Там все дуже погано. Що з керівництвом, що з деякими танцівниками. Є притомні, але не всі";
  • "А не треба нічого розуміти – точіть ножі".