Дружина представника Путіна Пєскова вкрала пісню "Тримай". Тетяна Навка використала її для цинічного льодового шоу "Вечори на хуторі". Трек переклали російською мовою.

До слова Поки Росія знищує наші міста: українці вивели Моргенштерна в лідери на ютубі

Христина Соловій про крадіжку

Авторка Христина Соловій відреагувала на цинічну крадіжку, яка відбувається вже не вперше.

Це не перша крадіжка моїх творів росіянами. І йдеться не про крадіжку однієї пісні "Тримай". Йдеться про апропріацію (присвоєння) культурної спадщини українців. Я свідома того, що засудити винних буде нелегко,
– заявила артистка.

Утім виконавиця намірена подавати до суду. Тому вона звернулась до всіх українців з проханням допомогти знайти і встановити причетних.

"Українська пісня – це зброя. І це той випадок, коли ми повинні об'єднуватись, аби відборонити своє", – зауважила Соловій.

Росіяни вкрали пісню Соловій: відео

Зауважимо, що також у цьому шоу звучить українська пісня "Ніч яка місячна". Її співають уродженці України Ані Лорак та Олександр Панайотов.

Це стається не вперше

У 2015 році російський репер Павло Ізотов наклав реп на пісню Христини Соловій "Тримай". Він змінив біт, але залишив вокал співачки на приспівах. Артистка порівняла це з "путінською стратегією".

Через 7 років спотворений росіянином трек знову став популярним, а тому на нього "прилетіла" скарга через авторські права. Через це творець ютуб-каналу, на якому розмістили так званий ремікс, звернувся до Христини Соловій з претензіями і став погрожувати зі словами "якщо вам потрібна війна, ви її отримаєте". Інцидент стався за кілька днів до 24 лютого 2022.