Гурт "Ґринджоли" створили у 1997 році в Івано-Франківську, пише 24 Канал. Цей колектив став наступником гурту "Нема Марлі", який створили друзі Роман Калин і Роман Костюк. Назва означає дерев'яні сани - ґринджоли, а англійською вона звучить як GreenJolly.

До слова Відвідала 43 країни: де зараз фіналістка "Холостяка-10" з Михайлюком Дана Оханська

Від провінційного гурту до всеукраїнської слави

У наступному році "Ґринджоли" стали лауреатами кількох премій українських фестивалів, а згодом створили власну студію звукозапису.

Як гурт "Ґринджоли" став відомим на всю країну? У листопаді 2004 відбулися перші мітинги в Івано-Франківську. Тоді Романи вирішили створити пісню, яка б мотивувала та надихала активістів. Трек "Разом нас багато" записали за 4 години: спершу вона лунала у Франківську, а вже наступного дня і в столиці. Так пісня "Разом нас багато" стала гімном Помаранчевої революції. Того самого року був записаний однойменний сингл.

У 2005 році гурт "Ґринджоли" переміг на Національному відборі, тому взяв участь у Євробаченні з адаптованою версією пісні "Разом нас багато". Зокрема, з тексту прибрали політичні гасла, згадку про Ющенка.

Музичний конкурс проходив у Києві завдяки перемозі Руслани у 2004. Постановкою номера займався Костянтин Томільченко, який долучився до нього і як танцівник. За результатами колектив посів 19 місце з 30 балами. Це другий найнижчий результат України за історію Євробачення.

"Ґринджоли" – "Разом нас багато": дивіться відео онлайн

Життя після Євробачення

До кінця 2005 року "Ґринджоли" презентували перший альбом "Хай буде так" і зняли кілька кліпів. Згодом вони здійснили тур по Україні та за кордоном. У 2008 році вийшов новий альбом гурту "Любиш – не любиш", який записували майже повністю оновлений склад колективу.

З 2009 року гурт "Ґринджоли" припинив концертну діяльність, а з наступного він фактично припинив існувати.

Де зараз "Ґринджоли"

Зараз колектив представляє лише його засновник – Роман Калин. У 2022 році він розповів, що займається саунд-продюсуванням молодих артистів останні 15 років.

Він пише пісні та робить аранжування, зокрема, є музичним продюсером переможця "Голосу країни" Сергія Лазановського. Свою власну творчість він відклав, хоч тепер з'являється у дуеті з підопічним.

Саунд-продюсування – це те, що вмію робити, і роблю це з насолодою. Більше ніякого виду діяльності не проводжу. Проводжу на студії по 14 годин в день. Окрім неділі. Це створення пісень, це записи голосів та інструментів, зведення пісень, їхній мастеринг. Це все займає купу часу, і займатись ще чимось я просто не встигаю і не хочу,
– розповідав Роман Калин.

Сергій Лазановський та Greenjolly – Засинає чорний ліс: дивіться відео онлайн

Продюсер та музикант розповів, що учасники "Ґринджол" відходили від гурту поступово. Він не вважає, що Євробачення зруйнувало їхній колектив: скоріше тут інша причина.

Як доказ, один з українських гуртів зайняв ще нижче місце, ніж ми, і він не перестав існувати (мова про O.Torvald, – 24 Канал). Інша справа, як про це пишуть ЗМІ, як це подають критики і, знову ж, я вважаю, тут не обійшлось без політики. Про поразку цього гурту взагалі ніхто не згадує, а про нашу "паразку" не написав хіба що лінивий,
– підкреслив Роман Калин.

Роман Калин розповідав, що продовжить займатися музичним продюсуванням. Але думки про повернення на сцену не відкинув. Можливо, він продовжить відновлювати старі партизанські пісні разом із Сергієм Лазановським.