У резолюції йдеться про те, що країни Європейського Союзу повинні посилено працювати над поверненням додому українських дітей, яких депортувала країна-агресорка. Також там закликали країн-членів визнати депортації українських дітей геноцидом.

Цікаво Став сентиментальним, – Зеленська неочікувано зізналася, як президент змінився за час війни

Олена Зеленська виступила у Раді Європи

У онлайн-режимі до асамблеї звернулася перша леді України. Вона підкреслила, що зараз понад 19 тисяч дітей перебуває в російському полоні. З цієї кількості – лише 300 вдалося повернути в Україну.

Такими темпами нам знадобиться більше, ніж 50 років, щоб звільнити їх. У нас немає стільки часу. Навіть рік для дитини це вже багато,
– зазначила вона.

Зеленська зазначила, що повернення старших дітей відбувається трохи легше, бо вони знають, хто вони. Натомість меншим, російські загарбники змінюють імена, прізвища та дати народження. Це робиться для того, щоб маленьких українців було важче знайти.

Олена Зеленська розповіла історію хлопця з Маріуполя – Богдана Єрмохіна, який перебував у місті на початку російського вторгнення. Згодом українця депортували в Росію та навіть хотіли мобілізувати на війну.

На чужині йому виповнилося 18 років. Йому вже мала прийти повістка в російську армію. Цинізм найвищого рівня – викрасти дитину, знищити її місто, а потім – гнати її на війну проти батьківщини в лавах загарбників,
– поділилась Олена.

Однак, Богдан все ж таки знайшов спосіб написати звернення на батьківщину. За посередництвом інших країн, хлопця вдалося визволити з країни-агресорки.

Перша леді також розповіла, що росіяни вчиняють тортури до українських дітей. Тому Зеленська наголосила, що європейські політики повинні докладати зусиль, щоб повертати маленьких українців на батьківщину.

Виступ Олени Зеленської в ПАРЄ: дивіться відео онлайн

Що відомо про викрадених Росією дітей

  • Росія викрадає українських дітей на окупованих територіях. Далі їх вивозять до окупованого Криму, Білорусі чи самої країни-агресорки, начебто на "оздоровлення". Відомо, що ці діти зазнають тортур від росіян. Також їм змінюють прізвища, щоб було важче знайти.
  • У травні 2023 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що наразі відомо про понад 19,3 тис. дітей, яких викрала Росія.
  • У квітні минулого року 49 країн світу засудили Росію за те, що вона ініціювала засідання Радбезу щодо начебто правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій.
  • Згодом в ПАРЄ організувати спецкомітет з питань порушення прав українських дітей росіянами.