Їхня мета – дискредитувати вище керівництво України на міжнародній арені. На щастя, Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України оперативно встиг спростувати фейк про Bugatti Зеленської.

Не пропустіть Український гуморист Андрій Лузан мобілізується до лав ЗСУ

Так, у мережі з'явилося відео, на якому працівник автосалону розповідає про нібито приватну презентацію елітного автомобіля для української делегації. Однак при детальному розгляді виявляється, що чоловік у ролику має ознаки штучно згенерованого дипфейку, а його профіль у соціальних мережах було створено лише чотири дні тому.

Першоджерелом цієї неправдивої інформації є французьке видання Verite Cachee, яке було засноване всього 22 червня 2024 року. На сайті переважно розміщується контент, який висвітлює війну в Україні з проросійської точки зору.

Пропагандисти Росії запустили цей фейк напередодні саміту НАТО, для того, щоб дискредитувати вище керівництво України на міжнародній арені,
– наголосили в Центрі протидії дезінформації.

Що відомо про саміт НАТО

Зустріч відбудеться у Вашингтоні з 9 до 11 липня. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що порядок денний саміту включатиме обговорення надання допомоги Україні з акцентом на військовій та оборонній підтримці. Зокрема, щодо постачання великої кількості озброєнь, снарядів для протиповітряної оборони та артилерії. Іншою ключовою метою зустрічі буде "сильне формулювання" про майбутнє членства України в Північноатлантичному альянсі.