Європейці не завжди оцінювали пісні, які дуже подобалися українському глядачеві. Тому й в окремі роки наша країна посідала низькі місця. Які виступи не вразили аудиторію на Євробаченні – розповість 24 Канал.

До теми Хто переможе у фіналі Нацвідбору на Євробачення-2024: нові прогнози букмекерів

O.Torvald – 24 місце

У 2016 році Джамалі вдалося перемогти на пісенному конкурсі в Стокгольмі. Тож вже у 2017 році Євробачення провели в Україні. Тоді на Національному відборі обрали рок-гурт O.Torvald. Однак, їхня пісні Time не сподобалась європейським слухачам.

Гурт зайняв лише 24 місце – це стало найгіршим результатом для України за всю історію участі в конкурсі. За результатами голосування національних журі й телеглядачів, виконавці отримали всього 36 балів.

Виступ O.Torvald на Євробаченні-2017: дивіться відео онлайн

"Ґринджоли" – 19 місце

Комічно, але наступний провальний номер України був також після гучної перемоги. Адже у 2004 році Руслана запалила публіку своїми "Дикими танцями" та перенесла конкурс до Києва. У столиці нашу країну в 2005 році представив гурт "Гринджоли" з композицією "Разом нас багато".

Пісня стала одним із символів Помаранчевої революції, однак на Євробаченні її не оцінили. "Ґринджоли" посіли лише 19 місце. Це стало другим найнижчим результатом України на конкурсі після O.Torvald. Тоді вони набрали 30 балів.

Виступ "Ґринджоли" на Євробаченні-2005: дивіться відео онлайн

MЕLOVIN – 17 місце

Пісня Under the Ladder, з якою співак поїхав на конкурс, дуже сподобалась українцям. Тому йому вдалося перемогти на Нацвідборі. У столиці Португалії Лісабоні тепло прийняли артиста. За результатами глядацького голосування, MЕLOVIN отримав найбільшу кількість балів – 119, й опинився на 7 місці в рейтингу.

Утім, національні журі виявилися не такими щедрими. Вони оцінили виступ співака лише в 11 балів. Через це MЕLOVIN опинився далеко в рейтингу – аж на 17 сходинці. Хоча такий результат не вплинув на прихильників артиста. У нього й досі залишається потужна фан-база, а сам співак знову спробує свої сили у Нацвідборі на Євробачення-2024. За право представляти Україну в Швеції, він побореться з треком Dreamer.

Виступ MЕLOVIN на Євробаченні-2018: дивіться відео онлайн

Гайтана – 15 місце

Не дуже хороший результат привезла в Україну й співачка Гайтана. Вона виступала на пісенному конкурсі в Баку у 2012 році. Тоді вона виконувала композицію Be My Guest. Пісня причинила скандал на Євробаченні, бо в ній помітили ознаки плагіату. Слухачі почули в треку мотиви пісень Сlocks – Coldplay і When Love Takes Over – Kelly Rowland feat. David Guetta.

До того ж прихильники шоу висловлювалися, що співачка має банальний та нецікавий виступ. Тому Гайтана опинилась на 15 місці, отримавши 65 балів.

Виступ Гайтани на Євробаченні-2012: дивіться відео онлайн

14 місце – Олександр Пономарьов

Співак був першим, хто поїхав на Євробачення в 2003 році. Він зробив власне аранжування пісні Diva ізраїльського композитора Цвіка Піка. Композитор навіть приїжджав до Києва, щоб бути на записі треку. Він отримав назву Hasta la vista.

Утім, попри докладені зусилля, Пономарьову не вдалося підкорити європейців. Тоді Олександр зайняв 14 місце, набравши лише 30 балів.

Виступ Олександра Пономарьова на Євробаченні-2003: дивіться відео онлайн