Так, про загибель талановитого поета, який, за словами друзів, був світлою, доброю, щирою людиною, згадали Павло Вишебаба, Оксана Забужко, Ірина Цілик і багато інших діячів, передає 24 Канал.

Важливо Людям потрібна повага, – Сергій Притула відкрито висловився про мобілізацію та методи роботи ТЦК

Павло Вишебаба

Поет поширив фото загиблого Максима Кривцова і написав зворушливий текст, де підкреслив, що не може повірити в смерть військового.

"Щойно прочитавши, що Максим загинув, відчув фізичний біль в серці, як за рідною людиною, сльози, бажання знайти підтвердження, що це помилка, якось вийти на його військову частину: "Цього не може бути, вони помились, тільки не Максим". А потім став читати його вірші. Вони для мене завжди були підсвічені внутрішньою добротою автора, навіть крізь тексти про найтемніше – світиться його світло, про холод – відчуваєш його тепло, про смерть – як же він умів бути живим, відчувати, творити", – зазначив воїн.

Оксана Забужко

Щось у ньому було справжнє, і напівпрозовий його речитатив мав у собі той драйв із домішкою екзистенційної туги, який завжди невіддільний від "портрета митця замолоду", коли з того митця щось має бути... У передноворічному списку "купити" в мене стоять Максимові "Вірші з бійниці" – я знала, що він на фронті, й збиралася подивитись, на кого він там у міжчасі виріс…,
– зазначила письменниця.

Ірина Коваленко

Подруга та військовослужбовиця ЗСУ з позивним "Відьма" Ірина Коваленко поширила фото Максима Кривцова і написала щемливий допис, де висловила свою ненависть до росіян, які вбили поета.

"Ніжний. Теплий. Геніальний. Напрочуд смачно готував, і не менш смачно фотографував усе, що впадало йому в око та душу. Писав. І попри те. Був воїном. Честь. Честь тобі малий. Лети у вирій. Колись обнімемось", – написала військова.

Крім того, вона залишила рядки з вірша загиблого воїна, які він опублікував на своїй сторінці у фейсбуці за декілька днів до смерті.

мої змінні речі та екіпу
передадуть новобранцям
та скоріше б уже весна
щоб нарешті
розквітнути
фіалкою

Леся Литвинова

Волонтерка опублікувала щемкий допис, де також поділилася віршем Максима та своїми думками про військового.

"Кривцов Максим був надзвичайно світлою людиною. Він був поетом. Не воїном. Але він загинув. Загинув як чоловік. Як воїн. Разом з ним загинув цілий Всесвіт. Тексти й вірші. Нові сенси. Не написані рядки. Не прожиті хвилини. Не пережиті почуття", – написала Литвинова.

Ірина Цілик

Режисерка підкреслила талант та доброту поета, який був ментором її сина у таборі та його другом, і наголосила, що після звістки про смерть військового у її душі залишилася порожнеча.

"Максу було 33 роки! Він мав провести ще купу презентацій і виступати на різних сценах, читати для дітей і дорослих, готувати свої чудесні сирники та фотографувати красу природи й людських облич", – написала Ірина.

Анастасія Нікітіна

Засновниця фестивалю Kyivbookfest розповіла, що Максим був надзвичайно чуйною людиною і сильно любив дітей, а діти обожнювали. Вона пригадала, як у таборі чоловік фотографував все, що відбувалося навколо і читав дітям книги.

"Вони як каченята сиділи навколо нього, а "Далі" читав дітям книжки", – зазначила Анастасія.

Крім того, з'ясувалося, що під час лижних походів Максим пригощав дітей панкейками власного приготування та грав з ними в настільні ігри.

"Він посміхався кожному, в нього було велике серце, багато світла та безмежна любов, яку діти відчували й дарували навзаєм свою", – наголосила Нікітіна.

Кириченко Владислав

Ще одна світла форматна дитина спостерігатиме за волонтерками й таборами в Унежі з неба. Алея Героїв Кузні стає все довшою. Її платани вже 10 років поливаються кров'ю. Здається, ще вчора, Макс жартома просив дівчат з "Нашого Формату" пришвидшити роботу над "Віршами з бійниці", доки він ще живий. Ще вчора в фейсбуці двіжував зі своєю свіжонадрукованою збіркою. Ми встигли впритул,
– зазначив засновник видавництва "Наш Формат", яке видало книгу Максима.