Вже майже два роки очільник "Культурного десанту" Коля Сєрга займається підтримкою українських воїнів. Це морально-психологічна допомога, робота над бойовою злагодженістю, повагою до командирів, тотальною втомою. Військовий та музикант розповів 24 Каналу свою позицію щодо питань, які зараз обговорює суспільство.

До слова Ведучий Максим Неліпа розсекретив, яку посаду займає в ЗСУ і де воює: відео з передової

У мережі нерідко розповсюджують відео з працівниками ТЦК, де ті перевищують повноваження. Коля Сєрга підкреслив, що ці ролики не з'являються частіше ніж два – три рази у тиждень. Однак ТЦК не працює три рази на тиждень, хоч нестача особового складу очевидна. На думку військового, поза кадром та увагою українців залишається справжня робота ТЦК по всій країні.

Для хлопців, які воюють, важливі два моменти: щоб був особовий склад на зміну та щоб цей особовий склад був навчений і вмотивований. Вмотивованості тієї, яка була серед добровольців, фактично немає, люди не хочуть іти до війська. А війську потрібні люди. Мотивацією та вихованням надалі займаються і навчальний центр, і підрозділи, до яких безпосередньо потрапляють мобілізовані,
– підкреслив Коля Сєрга.

На думку захисника, кількість особового складу у війську залежить не тільки від центрів комплектування, але й інформаційної політики. Та факт один: потоку людей, який потрібен, немає.

"Загальна думка щодо мобілізації – вона потрібна, вона нам просто необхідна. Бо без неї фронт просяде, і вся наша країна перетвориться на Бучу. Дуже помилково вважати, що ми домовимося про щось і росіяни це спокійно приймуть. Нічого подібного: їхня мета — знищення України як самостійної країни, знищення і підкорення непідкорених. Тож вони будуть вирізати й нищити тих, хто не згоден із їхнім режимом. Слід розуміти, що це було завжди й буде так надалі, бо приводу для зміни російської ментальності немає", – зауважив музикант.


Коля Сєрга / Фото з інстаграму Колі Сєрги

Коля Сєрга додав, що транслює ті думки, які будуть кращими для війська. Адже в його зоні відповідальності морально-психологічний стан воїнів Збройних Сил України.

Нещодавно лейтенант ЗСУ Андрій Коваленко та офіцер управління 12 бригади "Азов" НГУ Дмитро "Дипломат" закликали блогерів піти в ТЦК. Зокрема популярного нині Михайла Лебігу. На думку Колі Сєрги, інфлюенсери виконують частину інформаційної політики, але вони можуть робити більше.

"Вони можуть мілітаризуватися, підключатися до українського спротиву не тільки частиною свого часу, а, як і всі, хто залучені до оборони, включатися на повну. Блогери могли б піти стати на облік, показати свою свідомість. Якщо їм повістка прийде, то пройти на КМБ і чекати на розподіл", – висловився артист.

Я впевнений, що посада, яку буде обіймати той самий Лебіга, буде пов'язана з медійною, інформаційною боротьбою. Вона є дуже важливою і від її ефективності багато що залежить на фронті. Тому я на сто відсотків впевнений, що він буде мобілізований на цю посаду, як і його колеги. І вони будуть працювати 24/7 на військо, і це вже є дуже важливим,
– підкреслив Коля Сєрга.

Музикант додав, що Лебіга справді підтримує та робить збори, але це лише частина його часу. Він може включитися у процес цілковито: його ефективність у цьому разі буде вищою у стократ. Коля назвав Михайла "потужною медійною персоною", яких є велика кількість серед блогерів. Всі вони можуть стати до лав Збройних Сил України.

Чому артисти повинні поїхати на фронт: відео

Коля Сєрга не оминув увагою корупційний скандал навколо бізнесмена Ігоря Гринкевича та його "команди". Він зізнався, що було б вдалим рішенням конфіскувати все майно родини та віддати Збройним Силам.

Викрадення мільярдів гривень на ЗСУ вираховується кількістю життів, які забрані. Я не вважаю, що життя цього створіння – не назвав би навіть людиною – варте життя хоч одного воїна Збройних Сил України. Тому, на мою думку, в таких випадках щонайменше потрібна повна конфіскація майна усієї тієї родини з подальшою передачею на користь ЗСУ. А самим Гринкевичам — бажано довічний строк і чорна мітка,
– підкреслив захисник.


Коля Сєрга / Фото з інстаграму Колі Сєрги