Європейська мовна спілка (EBU) допустила Ізраїль до участі на Євробаченні-2024 попри заклики дискваліфікувати їх через війну з ХАМАС. Однак в EBU є інша вимога до представниці країни.

Цікаво Уперше за 8 років поїде жінка: Італія оголосила свого представника на Євробачення-2024

Скандал навколо Ізраїлю на Євробаченні: чого вимагають

На музичний конкурс від Ізраїля поїде співачка Еден Голан. Її попросили відкласти прем'єру конкурсної пісні, що мала відбутися цього тижня.

EBU хоче перевірити текст треку, перш ніж він з'явиться на майданчиках. Організатори повинні переконатися у тому, що композиція не містить політичного посилання і згадок про війну. Анонсувалося, що вона буде на івриті.

Місцеве видання повідомляє, що Ізраїль надасть пісню для додаткової перевірки. Обурення не буде, адже це частина правил конкурсу.

Професійна процедура відбору пісні ще не завершилася. Комісія дебатує між двома фінальними піснями. Послухавши їх у виконанні Еден Голан, рішення буде ухвалено. Комітет має зібратися ще в суботу, і якщо до того часу буде одержано схвалення EBU щодо текстів двох пісень, рішення може бути прийняте вже тоді,
– пишуть у статті.

Що відомо про представницю Ізраїлю

  • 20-річна співачка Еден Голан має суперечливу біографію. Вона народилася в Тель-Авіві, але 13 років прожила в Москві. У Росію переїхала її сім'я, коли дівчині було 5 років.
  • Еден Голан довгий час розвивала там кар'єру. Вона брала участь у конкурсі "Нова хвиля", російському "Голосі", випускала російськомовні пісні.
  • Артистка покинула Росію з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Але війну не засудила.