Відомо, що Курентзис мовчав про війну, розпочату Росією проти України. Утім, організатори й не вимагали від нього засудження російської агресії, бо хвилюються, що з ним буде після приїзду до країни-агресорки.

До речі В Естонії скасували концерт відомої російської співачки та заборонили їй в'їзд в країну

Линів допомоглась скасування концерту російського диригента

Концерт War Requiem був запланований на 12 червня у Бурґтеатрі, що у Відні. Натомість відома українська диригентка Оксана Линів обурилась, що на фестивалі виступатиме Курентзис. Вона сказала, що не може перебувати на одній сцені з громадянином Росії. Тож, думку Линів врахували й виступ Теодора Курентзиса вилучили з програми фестивалю.

Kaddish Requiem займає центральне місце в програмі Віденського фестивалю 2024. Тому після консультацій із симфонічним оркестром SWR ми вирішили не представляти War Requiem під керівництвом Теодора Курентзиса,
– повідомили організатори.

Линів виступатиме у Відні разом із Київським симфонічним оркестром та Національним хором України. Вони виконуватимуть твір українського композитора Євгена Станковича Kaddish Requiem. У ньому йдеться про вбивство євреїв нацистами у 1941 році під Києвом. Також Оксана позитивно висловилась, що російський диригент не з'явиться у Бурґтеатрі.

Ми дуже раді, що Віденський фестиваль знайшов рішення, і дуже раді, що нарешті можемо виконати Kaddish Requiem "Бабин Яр" у Відні. Усі учасники дуже чекають цього особливого концерту 2 червня,
– сказала Линів.

Натомість програмна директорка оркестру SWR Анке Май сказала, що їй дуже шкода, що виступ Курентзиса скасували. Вона сподівається, що оркестр SWR візьме участь у фестивалі "у більш мирні часи".

Хто такий Теодор Курентзис

  • Чоловік народився у Греції, утім, у 22 роки переїхав до Росії. Там він навчався у Санкт-Петербурзькій державній консерваторії. Згодом став головним диригентом Новосибірського театру опери та балету. У ньому Теодор започаткував оркестр та хор musicAeterna.
  • Через певний час Курентзис став музичним керівником Пермського театру опери та балету. Тобто, він все життя будував свою кар'єру в країні-агресорці.
  • У 2014 році диригент отримав російський паспорт від Владіміра Путіна. Його колектив MusicAeterna співпрацював з банком VTB. Проти нього запроваджували санкції Велика Британія, Швейцарія, Канада, Австралія, Японія та Нова Зеландія.
  • Сам Курентзис жодним чином не реагував на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.