У четвер, 25 квітня, відбувся судовий процес в Апеляційному суді Нью-Йорка. Сьогодні було скасовано вирок Гарві Вайнштейну у справі про зґвалтування. Через нього він отримав 23 роки ув'язнення.

До слова Мене попереджали, – Аліна Байкова розповіла про відносини з фігурантом секс-скандалу Вайнштейном

Апеляційний суд скасував вирок Вайнштейну

На думку суду, вирок 4-річної давності через два епізоди сексуального насильства є неправомірним. Все тому, що свідчення за обвинуваченнями давали жінки, які начебто не стосувалися справи. Суддя, який ухвалив тоді рішення, "завдав шкоди" голлівудському продюсеру.

Ми приходимо до висновку, що суд першої інстанції помилково визнав свідчення про не обвинувачені передбачувані попередні сексуальні дії проти осіб, які не є заявниками у скоєнні основних злочинів. Засіб від цих кричущих помилок – це новий розгляд,
– пише у рішенні апеляції.

Щоб виправити "кричущі" помилки у цій справі, суд призначив новий розгляд. Гарві Вайнштейн тим часом залишатиметься у в'язниці, оскільки він відбуває строк розміром у 16 років через інші сексуальні злочини.

На думку журналістів, чергові судові розгляди відкривають болючу частину історії Америки, що стосується сексуальних домагань з боку впливових осіб. Адже обвинувачам продюсера доведеться знову "переживати свої травми".

Коротко про скандал навколо продюсера

  • У 2017 році понад 100 жінок звинуватили Гарві Вайнштейна у сексуальних домаганнях. Серед них знамениті акторки: Гвінет Пелтроу, Анджеліна Джолі, Сальма Гаєк. Це стало початком руху на захист гідності жінок #MeToo.
  • Через 3 роки на той час впливового продюсера визнали винним у двох випадках сексуального насильства та зґвалтування. Мовиться про два випадки: у 2006 і 2013 роках.
  • У 2023 році Гарві Вайнштейна засудили ще до 16 років ув'язнення. Через такий великий термін робились припущення, що решту свого життя 70-річний продюсер проведе у в'язниці.