Рідне місто Бориса Барського – Одеса, пише Show 24. Там він народився та навчався. Артист здобув освіту в Одеському політехнічному інституті, бо мріяв стати фізиком-ядерником. Це йому вдалося, однак ще в інституті Борис займався самодіяльністю. З часом він зрозумів, що на сцені почувається комфортніше.

Цікаво Тягнув "русскій мір" і проросійські наративи: де зараз колишня телезірка Андрій Доманський

Чим відомий Борис Барський

Певний час Барський працював інженером та паралельно відвідував студію пантоміми. Згодом він став гастролювати, вирушаючи у поїздки містами з колегою В'ячеславом Полуніним. Його він називає одним зі вчителів.

З 1984 року Борис Барський стає провідним актором комік-трупи "Маски-шоу". Артист знявся в усіх серіях телепроєкту, а тому став дуже відомим. У 1992 році він також закінчив Російський інститут театрального мистецтва, відомий як ГІТІС.

У 2009 році Борис Барський отримав звання Народного артиста України. Також він є поетом та письменником: видав 7 книжок.


Борис Барський і Георгій Делієв / Фото з фейсбуку Бориса Барського

Особисте життя

Борис Барський познайомився з дружиною Наталією у 1980 році в студії пантоміми, де вона була костюмером. Подружжя живе разом понад 40 років

У 2010 році Борис Барський втратив сина. Констянтин помер у 25 років після затяжної хвороби. Артист ділився, що розуміє біль батьків, які втрачають своїх дітей на війні.

Це неможливо пережити просто. Ти з цим живеш, і коли кажуть, що час лікує, нічого він не лікує. Це завжди залишається в тобі. Ти цього позбутися не зможеш. І я дуже добре розумію матерів тих хлопців, які захищають Україну, які помирають, які повертаються іншими. Це не переживеш, з цим доводиться жити,
– зізнавався Барський.

Громадянська позиція

Після окупації Криму коміки з "Маски-шоу" перестали виступати на півострові. Борис Барський продовжив спілкуватися з друзями з Росії, але міг поставити їх на місце та завжди наголошував, що в Україні не утискають російськомовних.

"Ми переживаємо за вас, ви ж теж російськомовні, ми вас врятуємо. І переходить на шепіт. "Карен, – питаю, – а чому ти пошепки переживаєш? Ми ж в Тель-Авіві?" "Автоматом, – каже, – в голові спрацьовує", – пригадував Барський розмову з російським коміком.

Водночас Борис Барський продовжив спілкуватись російською і захищав її на початку вторгненя: "Російська мова – це не мова Путіна. Я впевнений, що він не читав ні Толстого, ні Достоєвського. Як для Януковича поезія Ахметова, так для нього – Пушкін, Лермонтов, Некрасов. Булгаков - це вершина світової літератури. Чим нам Гоголь не догодив - я не розумію".

Борис Барський / Фото з фейсбуку Бориса Барського

Де зараз Борис Барський

Артист залишився в Одесі попри повномасштабне вторгнення і можливість виїхати (зараз йому 64 роки). Він зустрів війну вдома.

То був шок! Схожий стан мав 11 вересня 2001 року, коли стався теракт у США. Тоді ми збиралися до Нью-Йорка – виліт за два дні, а ти дивишся цей кошмар по ТБ і не віриш своїм очам. Так і 24 лютого 2022-го: слухав, дивився і не вірив. Дуже швидко прийшло розуміння: все, що було в Штатах, у порівнянні з тим, що відбувалося і відбувається у нас – дитячий садок, – розповідав артист.

Через певний час Борис Браський відкрив Дім Клоунів в Одесі та продовжив працювати на сцені. Також він влаштовував особливі виступи для військових, переселенців. Актор долучається до усіх благодійних ініціатив, навіть якщо вони бувають спонтанні й неочікувані.


Борис Барський / Фото з фейсбуку Бориса Барського