Артисти повідомили про це колектив дистанційно. Утім, на їх особистих сторінках немає інформації про таке рішення.

Зверніть увагу Слухатимемо "Ніч яка місячна" російською, – Кот пояснив, чому треба популяризувати культуру

Львівські артисти опери не повернулися з-за кордону

Балетна трупа Львівської опери давала концерти в Естонії та Фінляндії з "Дон Кіхотом" з 8 до 22 лютого. Ця ж вистава мала відбуватися у Львові 1 березня, у тому числі за участі Андрія Михаліхи, Юлії Михаліхи-Роми та Богдана Ключника.

Однак, їх немає в описі дійства. До того ж фото та інформацію про артистів прибрали з сайту Львівської опери.

Сторінки артистів видалили з сайту опери
Сторінки артистів видалили з сайту опери / Скриншот з сайту

Наразі в театрі відбувається службове розслідування, чому так сталося. Тож згодом з'явиться більше інформації.

Відомо, що Андрій Михаліха як провідний соліт балету виступав у багатьох виставах Львівської опери. Наприклад, у балеті "Даремна обережність" він виконував роль Марцеліни. А от у "Дон Кіхоті" танцював партію Еспадо.

Львівська опера скасувала виступ відомої вокалістки

  • 17 лютого у театрі була запланована вистава "Кармен" Жоржа Бізе. Основну партію мала виконувати українка, родом з Хмельницького Валентина Плужнікова. Її виступ скасували, бо вона брала участь у спектаклях разом з росіянами, коли навчалась в італійській академії "Ла Скала".
  • Через таке рішення Льівської опери, в мережі почалися жваві дискусії. Деякі люди писали, що багато українських співаків за кордоном стояли на одній сцені з артистами з країни-агресорки. Вони вважають, що складно уникнути такої ситуації.
  • Плужнікова категорично не погодилась з таким рішенням театру. Вона заявила, що має чітку проукраїнську позицію, ніколи не була в країні-агресорці та не виконувала російських творів. Натомість, коли стояла на сцені з росіянами, то це було в рамках навчання та тоді ще не була незалежним артистом, розповіла Валентина.