Андрій Мацевко родом з Івано-Франківщини. Він вперше прийшов на "Х-Фактор" у 24 роки та заспівав суддям народні пісні "Ой чи є ж то жито" і "Смерека".

Дивіться також Переховувався два роки: поліція затримала зірку "Х-Фактора" Андрія Мацевка

Як Мацевко намагався підкорити талант-шоу

Андрію не вдалося вразити суддів вокальними здібностями, але його впевненість у собі та вигуки "Я вас не чую" підкорили глядачів. Він пішов з шоу з відмовою від усіх членів журі, але дорікнув їм у необ'єктивності.

Хочу сказати, щоб міняли склад журі, а я колись все одно стану зіркою України. Такого таланту, як у мене, дуже тяжко знайти,
– казав Мацевко.

Андрій Мацевко на "Х-Факторі": відео онлайн

Андрій Мацевко приходив на талант-шоу ще два рази: з'являвся на "Україна має талант" та новому сезоні "Х-Фактора". Звичайно, глядачі приймали його з усмішками, на відміну від членів журі. Ігор Кондратюк навіть виступив з пропозицію дозволити Мацевку пройти у наступний етап, але інші судді були проти.

Життя після "Х-Фактора" та гучний скандал

Андрій Мацевко і справді став популярним після проєктів. Його стали запрошувати на весілля, свята та корпоративи. Перед виступами він називав себе "народним артистом".

У 2015 році народна любов змінилась звинуваченнями у педофілії. Як тоді писали в медіа, Андрія Мацевка затримали активісти групи "Антипедофілія-Луцьк". Його спіймали на зустрічі з 14-річним хлопцем. Артист виправдовувався, що просто поцікавився у хлопця про інтим, але робити цього не збирався. Він начебто просто хотів поспілкуватися. На нього подали заяву в поліцію, але провадження закрили.

Згодом стався ще один інцидент: Андрія Мацевка затримали у столиці, коли той намагався проїхати в метро з підробленим пенсійним посвідченням.


Мацевка затримали з підробкою / Скриншот з відео

Кілька років тому стало відомо, що виконавець влаштувався на роботу – в комунальне підприємство Івано-Франківська. Як відгукувались колеги, він мало з ними спілкувався. Також, зі слів тернопільських журналістів, Мацевко підпрацьовував, роблячи платні фото з шанувальниками.

Повернення у шоубізнес

У 2021 році Андрій Мацевко вирішив спробувати повернутися у шоубізнес та випустив пісню й кліп "Ровер їде", а згодом ще одну роботу. Його знову стали запрошувати на виступи. У Львові Андрій Мацевко хотів провести концерт, але він не відбувся, хоч квитки продавали за невелику суму.


Андрій Мацевко у кліпі / Скриншот з відео

Під час повномасштабної війни було відомо, що Андрій Мацевко живе у селі Сваричів Івано-Франківської області з мамою та братом. Односельці ділилися, що він не говіркий.

"Вранці кудись їде на своєму ровері – і тільки ввечері повертається", – казали мешканці. Вони також підозрювали, що хтось хотів використати артиста і заробити на ньому грошей.

Як відгукується Ігор Кондратюк

Ігор Кондратюк ділився, що Мацевко зумів розвеселити публіку на шоу, а тому став улюбленцем мережі.

Вважає себе народним артистом, бо його люблять. От і весь секрет його народності. До нас приходив декілька разів, бо хотів довести, що ми не розбираємося в талантах. Він дивакуватий, і цим все сказано,
– розповідав продюсер.

Мацевко знову на слуху

Місцеві івано-франківські видання пишуть, що в місті затримали Андрія Мацевка. Він начебто 2 роки переховувався від поліції, бо знаходиться в активному розшуку. Коли помітив поліціянтів, намагався втекти - але не зміг. Його запросили в районне управління поліції.