У відповідь на звинувачення Львівської опери Валентина Плужнікова описала свою біографію та запевнила, що завжди мала за місію представляти Україну на найкращих оперних сценах у світі. Вона згадала про те, як порушила правила театру "Ла Скала" і вийшла на сцену з українським прапором на другий день повномасштабної війни.

Зверніть увагу Через виступи з росіянами: Львівська опера скасувала участь знаменитої вокалістки у виставі

Валентина Плужнікова прокоментувала заяву Львівської опери

Оперна співачка підкреслила, що є україномовною, не була в Росії та не виконувала російських творів за кордоном. Вона опинилась на одній сцені з росіянами, коли навчалась в Accademia Teatro alla Scala.

Прийшов час і мені сказати після того, як Львівська опера облила мене брудом. Виступи в яких мене звинувачують, були в рамках навчання в молодіжній програмі, де я була студенткою. Я не мала контракту на ці виступи як незалежний артист,
– пояснила Валентина Плужнікова.


Валентина Плужнікова на виступі / Фото з фейсбуку артистки

Валентина додала, що фотографія з іншими артистами, яку поширюють в мережі, зроблена на Зальцбурзькому фестивалі, де вона навчалась у літній програмі для молодих співаків. Знімок зробили у момент виступу, а не поза кулісами чи в житті.

Плужнікова подякувала артистам та колегам, які виступили на її захист.

"Мій випадок показав усім, що чекає кожного молодого українського артиста, який побудував успішну карʼєру за кордоном. Ми не маємо поговорити й замовчати, а театри й дали будуть чинити правосуддя і не дозволяти співати на сценах українських оперних театрів талановитим професійним успішним співакам, артистам та диригентам. Треба обʼєднатися та іти далі у своїй боротьбі".

Я буду відстоювати своє імʼя та нікому не дозволю паплюжити мою репутацію. Україна має пишатися мною, тому що у всіх театрах, усіх молодіжних програмах, на всіх фестивалях і конкурсах я представляю українську оперну школу та українську талановиту молодь,
– підсумувала вокалістка.


Валентина Плужнікова на виступі / Фото з фейсбуку артистки

З чого все почалося

  • Львівська національна опера скасувала участь Валентини Плужнікової у виставі "Кармен", що має відбутися 17 лютого. Представники опери також закликали артистів не брати участь у спільних проєктах з росіянами.
  • Ще тоді у коментарях певна частина обурилась такому рішенню, аргументуючи це тим, що росіяни є всюди. Не перетнутися на сцені з ними за кордоном начебто не можливо. Українським артистам тим часом важливо використовувати будь-який майданчик, щоб говорити про війну.
  • Допис про припинення співпраці наразі зник з мережі.