Художник-мариніст написав цю картину в 1852 році олією на полотні. Там зображені кораблі в Чорному морі неподалік Феодосії.

Цікаво Я не маленька людина, – Христина Соловій судитиметься з дружиною Пєскова, яка вкрала її пісню

Росіяни можуть продати картину Айвазовського

Експерт національного та міжнародного кримінального права Гюндуз Мамедов у мережі X повідомив, що Росія хоче продати картину "Місячна ніч" Івана Айвазовського. Її, як інші 52 полотна, незаконно передали у Сімферопольський художній музей у Криму.

Картину хочуть представити на аукціоні в Москві 18 лютого. Початкова ціна стартує з 100 мільйонів рублів, це 782 тисячі доларів США.

Відомо, що у 2017 році Інтерпол оголосив у міжнародний розшук 52 картини Музейного фонду України. Тож Росія відкрито порушує Міжнародне право, адже Конвенція ЮНЕСКО 1970 року передбачає заборону на вивезення культурних цінностей та передачу права власності.

Що відомо про Івана Айвазовського

  • Родина митця переїхала з Галичини до Криму в 1812 році. Сім'я жила скромно, тож хлопець підпрацьовував у кав'ярні. Йому подобалося малювати самоварним вугіллям на стінах будинків. Таким чином, талант Івана й помітили.
  • Айвазовський почав навчатися у знаних світових художників і переймати досвід у Римі, Неаполі, Сорренто, Венеції, Парижі, Лондоні, Амстердамі. Згодом став влаштовувати персональні виставки та навіть відкрив картинну галерею.
  • Найбільше Айвазовський працював у морській тематиці, хоча були картини у жанрі анімалізму, портрету та навіть міфологічного живопису. Загалом створив 6 тисяч різних творів, серед яких картини, акварелі та малюнки. Відомими роботами митця є "Дев'ятий вал", "Чумаки в степу вночі", "Місячна ніч у Гурзуфі", "Пейзажі Криму", "Весілля в Україні".
  • Полотна художника можна побачити у музеях по всьому світу. Творча кар'єра Айвазовського тривала понад 60 років, й за цей час він взяв участь у понад 120 художніх виставках. Половина з цих експозицій були присвячені саме його персональним полотнам.