Олександр Педан пояснив, чому підтримав Лієва, якого підозрюють в розкраданні коштів ЗСУ
Джерело:
Олександр ПеданДнями телеведучий Олександр Педан заявив про намір взяти на поруки ексчиновника Міністерства оборони України Олександра Лієва. Посадовця підозрюють у розкраданні коштів для української армії. Люди обурилися такому рішенню, тож шоумен вирішив пояснити свою позицію.
За словами ведучого, він розуміє критику людей в свій бік. Однак, чоловік зазначив, що знає Лієва понад 10 років, тому не зміг залишитися байдужим до цієї справи.
Цікаво СБУ викрила масштабне розкрадання в оборонці: залучені менеджери "Львівського арсеналу" та МО
Педан пояснив, чому підтримав чиновника Лієва
Шоумен поділився, що багато років дружить з Лієвим. Олександр розповів, що знає колишнього чиновника Міноборони як "порядну людину та "хорошого сім'янина". До того ж Педан підкреслив, що Лієв з родиною перебуває в Україні під час великої війни.
Я особисто знаю Олександра Лієва понад десять років, ми дійсно товаришуємо протягом усього цього часу. Знаю його як порядну людину, хорошого сім'янина, люблячого батька п'ятьох дітей, чия родина весь період великої війни перебуває в Україні,
– висловився він.
Як зазначив Педан, на засіданні він поручився за ексчиновника, що Лієв під час слідства перебуватиме в Україні та не уникатиме правосуддя. Утім, за словами шоумена, це не означає, що він не вірить в обвинувачення проти колишнього посадовця.
Ця можливість передбачена законом та є абсолютно нормальною практикою. Чи означає це, що я не вірю в ті звинувачення, які йому висунуті? Звісно ж ні, адже це справа правосуддя, і я не можу давати фахових оцінок,
– поділився телеведучий.
Однак, Олександру не вдалося поручитися за Лієва, тому що суд наразі не обрав йому запобіжний захід. "Що буде далі? Це залежить від правоохоронних органів та судової системи України. Як громадянин я вірю, що винні будуть покарані", – підсумував він.
Як відреагували в мережі на пояснення Педана
Користувачі негативно сприйняли такий допис шоумена. Люди вважають, що які б гарні стосунки не були, це не дає права ведучому підтримувати корупціонера.
- "Якщо він втече з країни, пане Педан, ви за нього сядите до в'язниці чи заплатите "борги"? Обирати вам".
- "Сашо, він може бути тричі класний і порядний сім'янин, твій друг. Ти можеш знати його й сто років! Але це нічого не змінює! Людина пи*дила гроші у військових! Тут далі навіть не*уй говорити!".
- "Якщо так станеться, що він втече з країни, чи ви готові задля виконання поруки, виплатити збитки, нанесені державі?".
- "Олександре, ви підтримуєте корупціонера! Тому що ваш Лієв вже намагався втекти з країни! Вам не соромно, Олександре, прикривати підозрюваного в корупції на 1,5 мільярдів? Чи розумієте, якщо провину доведуть, що на таких, як ви, буде кров наших захисників та захисниць?".
- "Цікаво, а хто ти такий, щоб брати когось на поруки, ще й таку "порядну" людину, яка так "порядно" обікрала військових. Після свого вчинку – ти вже точно ніхто".
Хто такий Олександр Лієв
- Чоловік народився в російській Республіці Комі. Певний час він був міністром курортів і туризму АР Крим за Віктора Януковича. Лієв розповідав, що підтримував президента-втікача на виборах.
- Центр протидії корупції повідомляв, що в січні 2006 року Лієв керував встановленням блокпостів біля маяків, які повинні були відійти Україні, однак, які утримувалися Росією.
- У березні 2014 року, коли розпочалась окупація Криму країною-агресоркою та залишалися лічені дні до псевдореферендуму, Лієв закликав Київ "почути Крим". До того ж він виступав проти проти знесення пам'ятників Леніну, бо "це пам'ять".
- Посадовець висловлював ідею легалізувати референдум у Кримі та провести його спільно з українською владою, а також розширити повноваження АР до рівня "повноцінної автономії". Чиновник заявляв, що "всі ми ментально русские", попри те, що чимало людей розмовляють українською.
- У січні 2022 року він став заступником начальника департаменту державних закупівель Мінборони. Як повідомила СБУ, у тому ж році Лієв приєднався до злочинної схеми з менеджерами "Львівського арсеналу".
- Відповідно до контракту із Міноборони, компанія мала придбати боєприпасів для мінометів на 1,5 мільярда гривень. "Львівський арсенал" долучив до схеми ще одне підприємство за кордоном. Однак, кошти були незаконно виведені, відповідно жодного патрона для української армії не було придбано.