У доробку Ігоря Поклада понад 500 композицій. Його твори виконували такі співаки й співачки, як Тіна Кароль, Руслана, Ніна Матвієнко, Дмитро Гнатюк, Тамара Гвердцителі, Юрій Гуляєв, Євгенія Мірошниченко.

Цікаво Тоня Матвієнко зворушила домашнім фото покійної Ніни Митрофанівни з онукою: рідкісний кадр

Як Ніна Матвієнко не дала виконати Софії Ротару пісню Поклада

Світлана Поклад розповіла про випадок, як її чоловік написав одну з найвідоміших пісень "Чарівна скрипка". Текст до неї створив поет Юрій Рибчинський. Коли композитор поглянув на слова, то й написав мелодію. Композиція спершу призначалася Софії Ротару, яка, до речі, доволі довго не реагувала на початок повномасштабного вторгнення до України у лютому 2022 року. Зокрема, співачка відреагувала на це тільки 28 лютого.

І, щоб ви знали, пісню "Чарівна скрипка", яку знаменитою зробила Ніна Митрофанівна, спочатку адресувалася Софії Ротару. Але Ніна прийшла, послухала та сказала, що пісню не віддасть: "Це я буду співати!"
– пригадала дружина композитора.

У такий спосіб вирішилась доля цієї пісні, яка набрала неабиякої популярності. Ніна Матвієнко, до слова, на жаль, померла. Про її смерть стало відомо 8 жовтня 2023 року. Їй мало виповнитись 76 років, однак вона не дожила до цього зовсім трохи. Відомо, що причиною смерті видатної співачки стала онкологія. Жінка ні на що не скаржилась, а потім їй різко стало зле. Ніну Митрофанівну називали "душею української пісні".

Ніна Матвієнко – "Чарівна скрипка": дивіться відео онлайн

Сім'я Ігоря Поклада багато років дружина з Ніною Матвієнко. Артистка часто бувала у них у гостях. Вона навіть поділилась певними зворушливими традиціями, які у них були.

"Навіть одна традиція під час візитів склалася: я фотографувала їх з Покладом в одній і тій самій позі. Є в нашому архіві однакові три фотографії", – поділилась Світлана Поклад.