Сергій народився в 1974 році на Луганщині, а от дитинство він провів у Старобільську тодішньої Ворошиловградської області. Сам письменник ділився, що батьки поділяли його захоплення книжками, ніхто не заганяв у певні рамки, а давали простір для розвитку. Як Сергій Жадан побудував успішну кар'єру та де він зараз – читайте в матеріалі Show 24.

До теми Збирав мільйонні перегляди на ютубі: де зараз Юрій Каплан, більш відомий як Валентин Стрикало

Юні роки та становлення творчої особистості

Згодом Жадан поїхав навчатись до Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (нині Педагогічний університет імені Григорія Сковороди). У виші юнак вивчав німецьку мову та літературу.

Сергій Жадан у дитинстві Сергій Жадан у дитинстві / Фото "Cуспільне"

Після здобуття вищої освіти Сергій залишився у Харкові, щоб розвивати літературну діяльність. Уже в середині 90-х років вийшли друком перші збірки: "Генерал Юда", "Цитатник: Вірші для коханок і коханців" та "Пепсі".

У 2000 році письменник разом із друзями створює гурт "Собаки в космосі", який сьогодні має назву "Жадан і собаки".

"Собаки в космосі" / Фото Last.FM

У той час гурт по максимуму вкладав у свій розвиток, виступаючи на різних фестивалях і записуючи треки.

Жадан і Собаки – Тьолка барабанщика: дивитись відео онлайн

Паралельно із творчою діяльністю, Сергій закінчує аспірантуру й починає викладати на кафедрі української та світової літератури. А у 2004 році друком на світ виходить роман "Депеш Мод", який приніс автору популярність і впізнаваність.

Жадан почав активно брати участь у літературних вечорах і фестивалях, проявляв себе як громадський діяч. А роман "Ворошиловград" навіть називали "маніфестом покоління".

Під час Революції Гідності музикант зазнав поранення під час сутичок між прихильниками й противниками цього руху.

Жадан на Майдані Жадан на Майдані / Фото Texty

У 2014 році письменник видає роман "Месопотамія" із філософськими роздумами, а гурт "Жадан і собаки" випускає низку пісень із гостросоціальною тематикою.

У той час, Сергій називав Майдан "символом народження нового громадянського суспільства в Україні".

Жадан і Собаки – Кобзон: дивіться відео онлайн

Коли Росія окупувала Крим і розпочала війну на Донбасі, Жадан активно долучився до допомоги військовим. Він не тільки збирав гроші, а й виступав перед захисниками, щоб підняти моральний дух.

Особисте життя

Наскільки відомо широкій публіці, то геній сучасності, який написав чимало слів про любов, закохувався тричі.

Уперше Сергій одружився з режисеркою харківського театру – Світланою Олешко. За час подружнього життя у пари народився син Іван.

Жадан із сином Іваном та донькою МарієюЖадан із сином Іваном та донькою Марією / Фото з інстаграму музиканта

З другою дружиною письменник познайомився у харківському видавництві "Фоліо". Обраницею стала Ірина Куніцина, яка народила чоловіку доньку Марію.

Жадан із другою дружиною та донькоюСергій, Ірина та Марія / Фото Валентина Кузана

У 2023 році Жадан та Куніцина розлучилися. У рішенні суду мовилося, що вони вже давно не живуть сімейним життям.

З того часу було чимало пліток щодо можливого роману Сергія та співачки Христини Соловій. У 2022 році вийшов кліп виконавиці на пісню "Юність", де чоловік був у головній ролі. У відео було чимало пристрасних кадрів між Жаданом і Соловій, що лиш підігріло чутки про хімію між ними.

Христина Соловій – Юність: дивіться відео онлайн

Згодом появилось чимало моментів, коли дівчина зі співаком все частіше почали разом появлятись у різних місцях. У 2023 році обоє виконавців випустили спільну відеороботу на пісню "Серце", але й тоді офіційно не підтвердили своїх стосунків.

Жадан і Собаки, Христина Соловій – Серце: дивіться відео онлайн

Цього року Соловій в інтерв'ю Маші Єфросиніній підтвердила, що у неї був роман із Сергієм. Стосунки між ними почались ще до початку повномасштабного вторгнення, коли обоє перебували в стосунках.

Співачка запевнила, що між ними була хімія, але згодом вона закохалась в іншого чоловіка. Розрив був болючим для обох.

Це була напружена історія, і вона дуже потріпала всім нерви. Зараз я на антидепресантах відтоді, як усе закінчилося. Я була ініціатором, бо я закохалася в іншого чоловіка. Я не змогла б на два фронти. Він про це дізнався, і це було дуже нечесно,
– пояснила артистка.

Після цієї новини реакція Жадана була доволі лаконічною: "що це за х**ня". Наразі невідомо чи вільне серце улюбленця багатьох жінок.

Де зараз Сергій Жадан

З початком повномасштабної війни Сергій активізувався із волонтерською діяльністю. Брав участь у благодійних заходах, підтримував військових, збирав кошти, які спрямовував на потреби ЗСУ.

На початку червня музикант повідомив, що долучився до Сил Оборони. Він опублікував світлину у військовій формі та поділився, що долучився до лав 13 бригади НГУ "Хартія".

Водночас історик Тімоті Снайдер висловив протест щодо мобілізації Жадана, стверджуючи, що письменник повинен отримати Нобелівську премію, а не брати до рук зброю.

Тімоті Снайдер і Сергій ЖаданТімоті Снайдер і Сергій Жадан / Фото з інстаграму Сергія Жадана

Нещодавно Сергій здобув звання Почесного доктора філософії Українського вільного університету. Письменник дистанційно подякував вишу за такий титул, адже зараз перебуває на військовому вишколу.